„Gmina Marcinowice na dawnych pocztówkach”

To już szósty album wydawnictwa „Errata” ze Świdnicy, prezentujący różne miejscowości i jednostki terytorialne na dawnych pocztówkach.

12

Album „Gmina Marcinowice na dawnych pocztówkach” to zbiór prawie dwustu pocztówek i zdjęć przedstawiających miejscowości gminy w obecnych granicach administracyjnych. Zakres chronologiczny obejmuje okres od II połowy XIX wieku do początków 1945 r. Oprócz pocztówek w albumie znalazło się również kilka starych zdjęć i grafik, które ze względu na swoją wartość historyczną zostały umieszczone w publikacji, chociaż wykraczają poza zakres tematyczny albumu. Przykładem są tu na przykład zdjęcia z uroczystości poświęcenia i zawieszenia dzwonów na wieży kościoła w Wirach czy najstarsze znane nam obecnie przedstawienie Śmiałowic na ilustracji z 1820 r.! Ponieważ obszar gminy rozciąga się u stóp „wielkiej góry” – Ślęży i jej masywu, rzeczą ze wszech miar naturalną było, aby w albumie znalazły się także pocztówki związane tematycznie z dawną, świętą górą Słowian. Pocztówki ułożone są alfabetycznie według obecnego nazewnictwa miejscowości. Aneks zawiera zestawienie obecnych – polskich i dawnych – niemieckich nazw miejscowości.

Album jest do nabycia w redakcji „Wiadomości Świdnickich” oraz księgarni „Eureka” w Świdnicy. Zamówienia można składać także w redakcji „Tygodnika Dzierżoniowskiego” w Dzierżoniowie i „Tygodnika Wałbrzyskiego” w Wałbrzychu.

———————————————————-

„Gmina Marcinowice na dawnych pocztówkach”

Wydawnictwo „Errata”

Wydanie I, Świdnica 2016

Oprawa twarda

Format A4, 104 strony

Polsko-niemiecko-angielska wersja językowa

Cena 49,90

11

2 thoughts on “„Gmina Marcinowice na dawnych pocztówkach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *