Głuszyca ma własny skatepark

Na tę chwilę czekali z niecierpliwością miłośnicy jazdy na deskorolce! Zakończyła się budowa skateparku w Ogrodzie Jordanowskim i nowa atrakcja sportowa została już udostępniona mieszkańcom Głuszycy.

Inwestycja powstała w ramach zadania „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku”. Wykonane zostały także oświetlenie LED i nowe ławki. Wyczekiwany, zwłaszcza przez młodzież, obiekt powstał w samym sercu miasta.

Amatorzy sportów ekstremalnych mają teraz swoje miejsce w samym centrum miasta. Chciałbym podziękować gminie za zaangażowanie, świetny pomysł, dzięki któremu w Głuszycy powstało miejsce, gdzie można rozwijać sportowe pasje. Takie projekty zawsze warto wspierać  − mówi wicemarszałek Grzegorz Macko, odpowiedzialny m.in. za rozwój obszarów wiejskich w regionie. 

Projekt był dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości ok. 240 tys. zł. Fundusze zostały pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania (LGD) Partnerstwo Sowiogórskie. Pozostała kwota na realizację zadania − ponad 130 tys. zł − pochodziła z budżetu Gminy Głuszyca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *