Głośno czytali w Witoszowie

Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, promując postawę czytelniczą wśród uczniów.

DSC01468

29 września szkołę odwiedzili rodzice – najbliżsi uczniom propagatorzy czytelnictwa, którzy skorzystali z zaproszenia nauczycieli i włączyli się w kampanię społeczną Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tego dnia w szkole na lekcjach rozbrzmiewały ulubione i popularne wśród młodych czytelników fragmenty książek. Uczniowie z przyjemnością wysłuchali różnorodnych przygód bohaterów literackich, wsłuchali się w różne typy literatury. Interesujące fragmenty słuchaczom zaprezentowali rodzice oraz pani Elżbieta Chlebowska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Witoszowie Górnym. Sympatyczne i niecodzienne spotkania w klasach udowodniły, że czytanie na głos dzieciom to najlepszy sposób, by rozbudzić ich zainteresowanie książką, poprawić koncentrację, refleksyjność oraz zbudować więź i bardziej przyjazne relacje w klasie.

Poprzez zaproszenie rodziców do głośnego czytania chcieliśmy rozpropagować ideę rodzinnego czytania. Kolejny już raz uświadomić rodzicom, że ich dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta. Czują się wtedy ważne, kochane i coraz mądrzejsze” – podsumowała Dzień Głośnego Czytania Monika Janiszewska lider Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”.

20160928_092159

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *