Gitarowy tydzień w Krzyżowej (KONKURS)

Od 24 lipca do 1 sierpnia Krzyżowa stanie się dolnośląską stolicą gitary. To wszystko nie tylko za sprawą warsztatów Letniego Kursu Gitary, ale także znakomitych koncertów, na które w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki.

 

Od 24 lipca do 1 sierpnia Krzyżowa stanie się dolnośląską stolicą gitary. To wszystko nie tylko za sprawą warsztatów Letniego Kursu Gitary, ale także znakomitych koncertów, na które w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki.

Bazą imprezy jest Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Podczas Letniego Kursu Gitary młodzi pasjonaci będą szkolić swoje umiejętności pod okiem wybitnych gitarzystów z całego świata. Łączna pula nagród czekających na muzyków to osiem tysięcy złotych. Warsztatom towarzyszyć będą koncerty. Trzy odbędą się w Krzyżowej, jeden gościnnie we Wrocławiu. – Na występach w Pałacu w Krzyżowej usłyszymy wybitnie uzdolnionych młodych gitarzystów oraz europejskich wirtuozów gitary. Na jeden dzień klimat kursu przeniesie się też do Wrocławia, podczas koncertu fantastycznego Aniello Desiderio – zapowiada Kinga Bacewicz z Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego.

Więcej na: www.gitara.krzyzowa.pl.

Konkurs – mamy bilety na trzy koncerty

Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na koncerty w Krzyżowej. Konkursów szukaj od niedzieli, 26 lipca na naszym fanpage’u na Facebooku!

 

HARMONOGRAM KONCERTÓW

26.07, godz. 19.00. Stary Klasztor, Sala Gotycka, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu

Bilety: przedsprzedaż 35/30 zł, w dniu koncertu 40/35 zł

Aniello Desiderio urodził się w Neapolu w 1971 roku. Studiował grę na gitarze u Bruna Battisti D’Amario i Stefano Aruty oraz doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem słynnego gitarzysty i kompozytora kubańskiego – Leo Brouwera. Kiedy Aniello Desiderio w wieku 8 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie, krytycy zaczęli nazywać go cudownym dzieckiem gitary. 20 lat później artysta został okrzyknięty gitarzystą stulecia. Dziś ten znakomity wirtuoz gitary znany jest z tego, że sugestywnością swoich interpretacji, potrafi wprowadzić publiczność w stan głębokiego zachwytu. Gitarzysta jest laureatem wielu prestiżowych konkursów gitarowych odbywających się m.in. w Hayanie, Benicasim (Hiszpania), San Remo (Włochy) i Madrycie.

 

28.07, godz. 20.00. MDSM w Krzyżowej, Krzyżowa 7, k. Świdnicy

Philippe Villa: Romantyczność sześciu strun

Bilety: 25/15 zł

Francuski gitarzysta klasyczny i zwycięzcą międzynarodowych konkursów, gitarowych m.in. imienia Pujola, Paganiniego oraz Konkursu Gitarowego w Mediolanie i Taranto. Zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Solistów w Bordeaux oraz zwycięzca konkursu Fundacji Yehudi Menuhina. Obecnie Philippe Villa uczy w Państwowej Szkole Muzycznej w Niort (Francja) i aktywnie koncertuje – solowo i w zespołach kameralnych. Od niemal 20 lat jest też dyrektorem artystycznym i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gitary Wyspy Ré. Na koncercie w Krzyżowej artysta zaprezentuje romantyczne wykonywania XIX- oraz XX-wiecznych kompozycji gitarowych.

 

30.07, godz. 20.00. MDSM w Krzyżowej, Krzyżowa 7, k. Świdnicy

Piotr Restecki i uczniowie: Niesamowity fingerstyle

Bilety: 25/15 zł

Piotr Restek Restecki to utalentowany kompozytor i gitarzysta akustyczny, który od lat zaraża adeptów gitary pasją do techniki fingerstyle. Na swoich koncertach Restecki jest zwykle artystą samowystarczalnym, potrafiącym z użyciem jednej gitary zbudować, zaskakujące swoją wielowymiarowością, gitarowe show. Jednak tym razem będziemy mogli usłyszeć go wraz z uczniami kursu fingerstyle w Krzyżowej. Możemy się spodziewać, że w towarzystwie młodych gitarzystów, jego koncert będzie obfitował w jeszcze więcej nieoczekiwanych momentów.

 

31.07, godz. 20.00. MDSM w Krzyżowej, Krzyżowa 7, k. Świdnicy

Koncert finałowy Krzyżowa 2015

Bilety: 25/15 zł

Koncert gitarowy na zakończenie letniego kursu w Krzyżowej to, jak co roku, występ pełen artystycznej pasji i muzycznych emocji. Na scenie spotkają się razem znani europejscy mistrzowie gitary – tacy jak Krzysztof Pełech, Robert Horna, Carlos Piñana i zapewne jeszcze kilku innych mistrzów zaproszonych do udziału w Kursie. Wraz z nimi młodzi gitarzyści dadzą profesjonalny popis gry na gitarze klasycznej, gorącego flamenco oraz mini-koncert orkiestry gitarowej.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *