Gimnazjum nr 4 wśród najlepszych w Polsce (FOTO)

 

Gimnazjum nr 4 w Świdnicy jako jedyna szkoła gimnazjalna reprezentowała Świdnicę w prestiżowym Ogólnopolskim Turnieju, w którym uczestniczyły szkoły z 12 województw m.in. z Poznania, Rzeszowa, Warszawy.

 

Gimnazjum nr 4 w Świdnicy jako jedyna szkoła gimnazjalna reprezentowała Świdnicę w prestiżowym Ogólnopolskim Turnieju, w którym uczestniczyły szkoły z 12 województw m.in. z Poznania, Rzeszowa, Warszawy.

Nasza reprezentacja w konkurencji praktycznej, gdzie udzielała pomocy poszkodowanemu z zadławieniem, nieprzytomnemu z oddechem i bez oddechu, z urazem kręgosłupa, topielcowi, zatrutemu – otrzymała maksymalną ilość punktów 30/30. Niestety tak dobrze nie było z testem wiedzy medycznej i ratowniczej… gdzie zdobyliśmy 21/30 punktów plasując się ostatecznie na 10. miejscu w Polsce spośród zgłoszonych 37 gimnazjów z całej Polski – relacjonuje nauczyciel Marcin Kuc. – Sukces ten z pewnością odzwierciedla ogromną pracę, jaką wykonują nasi uczniowie, którzy dzięki powołanej w tym roku szkolnym Akademii Pierwszej Pomocy prowadzonej przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa mają możliwość uczyć się i doskonalić swoje umiejętności medyczne i wiedzę teoretyczną z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, Akademia G4 współpracuje z PCK Świdnica, uczelniami wyższymi, szkołą policealną, dzięki czemu uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach akademickich z bezpieczeństwa narodowego i warsztatów medycznych. Oprócz tego szkoła współpracuje również z zaprzyjaźnionym Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy, gdzie uczniowie wspólnie doskonalą swoją wiedzę i umiejętności. Taka integracja środowisk uczniowskich to doskonała możliwość krzewienia postawy prozdrowotnej i przede wszystkim uświadamiania młodzieży ważności przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

Warto dodać, że „Mechanik” także występował w Nowej Rudzie uzyskując 26/30 punktów z konkurencji praktycznych i 22/30 punktów z testu wiedzy medycznej zdobywając XVI miejsce w Polsce spośród 30 szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w tym turnieju.

Reprezentacja G4: Martyna Bialik, Karolina Skalska, Roksana Grodowska i Katarzyna Czepukojć.
Reprezentacja ZSM: Daniel Gut, Damian Majchrzak, Adrian Gnutek i Łukasz Mazur.

Nauczyciel i opiekun G4 oraz ZSM Świdnica – Marcin Kuc.

oprac. bfg

 

{fcomment}

{gallery}galerie/150529gimnazjum{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *