Gimnazjalistki w aerobiku (FOTO)

Ćwiczenia sportowe połączone z choreografią i muzyką dają w efekcie końcowym zawody w aerobiku rekreacyjnym. W poniedziałek 10 kwietnia w hali Zawiszów odbyły się już po raz 14 powiatowe zawody w aerobiku rekreacyjnym organizowane przez Gimnazjum nr 2 w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Oficjalnego przywitania gości i występujących dziewcząt dokonała dyrektor dwójki Alicja Matysik. Niestety pierwszy raz od lat nie dopisała frekwencja. Do rywalizacji zgłosiły się tylko po trzy zespoły w kategorii 6 i 3-osobowej. Każda drużyna w ciągu 2,5 minuty prezentowała swoje umiejętności wykonując różne odmiany pompek, brzuszków, pajacyków, równoważni przeplatane przejściami do kolejnych rysunków choreografii.

Oceną występujących drużyn zajmowało się jury w składzie: Anna Trzeciak, Zofia Zdebiak i Lubomir Szmidt. A nie miało łatwego zadania przy bardzo wyrównanym poziomie występujących. W przerwach na obrady jury zgromadzoną publiczność swoimi występami zabawiały cheerleaderki z III LO oraz zespoły Iskierki, One i Mażoretki z Młodzieżowego Domu Kultury i Świdnickiego Ośrodka Kultury. Najlepsze zespoły 6-osobowe mają dalszą możliwość rywalizacji w finałach dolnośląskich, które odbędą się 21 kwietnia we Wrocławiu.. Finalistom przypadły pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki ufundowane m.in. przez Urząd Miasta Świdnica i Gimnazjum nr 2. Ostatecznie zajęte miejsca:

Drużyny 6-osobowe:

1. Aerobik Girls – Gimnazjum Żarów

2. Eksplozja – Gimnazjum 1 Świdnica

3. Aerofit – Gimnazjum 2 Świdnica

Drużyny 3-osobowe:

1. Fitlovers – Gimnazjum 2 Strzegom

2. 80’s Babies – Gimnazjum 4 Świdnica

3. Third Harmony – Gimnazjum 4 Świdnica

Osobną klasyfikacją w zawodach objęte były świdnickie gimnazja, które rywalizowały również o punkty do klasyfikacji „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”:

1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt

2. Gimnazjum nr 2 – 4 pkt

3. Gimnazjum nr 4 – 3 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *