Gimnazjaliści popisali się wiedzą (FOTO)

IMG 9987

IMG 9987Za nami finał Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimazjalistów, który po raz drugi zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Spośród 139 startujących gimnazjalistów najlepszy okazał się Michał Spisak, uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy.

Za nami finał Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimazjalistów, który po raz drugi zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Spośród 139 startujących gimnazjalistów najlepszy okazał się Michał Spisak, uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy.

IMG 9985

Konkurs odbył się 13 kwietnia w Kasprowiczu. Jest to kontynuacja wcześniejszego konkursu „Kreatywni w Kasprowiczu” w zmienionej formule. Do finału awansowało 20 uczniów spośród 139 startujących w konkursie. Wzięli w nim udział uczniowie 9 gimnazjów Powiatu Świdnickiego. Zawody finałowe nie były łatwe. Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę zwycięzców:

I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Michał Spisak

II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Alicja Kot

III miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Grzegorz Dziewisz

Nagrody główne (tablet, słuchawki) oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym, a wręczali je: z ramienia starosty – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy Piotr Dębek i dyrektor I LO Robert Kaśków.

oprac. bfg, fot. I LO

{fcomment}

{gallery}galerie/150415gimnazjum{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *