Gimnazjaliści piszą egzaminy

Ponad 360 tys. gimnazjalistów z 7 tys. szkół w całej Polsce rozpoczyna dzisiaj egzaminy gimnazjalne. Wśród nich 170 uczniów  z 8 klas w gminie Świdnica.

Dziś o godzinie 9:00 rozpoczął się trwający 60 minut test z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 11:00 uczniowie przystąpią do egzaminu z języka polskiego. Na jego napisanie będą mieć 90 minut.

Gimnazjaliści z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym na 5 min przed rozpoczęciem egzaminu

We wtorek od 9.00 w ciągu 60 minut napiszą test z biologii, chemii, fizyki i geografii. Od 11:00 uczniowie będą pisali egzamin z matematyki. Na rozwiązanie zadań będą mieć 90 minut.

Trzeci dzień egzaminów rozpocznie się od obowiązkowego, 60-minutowego testu z języka obcego. 86 proc. zdających zdecydowało się na język angielski. 11 proc. wybrało niemiecki, 2,4 procenta – rosyjski. Uczniowie mogli też wybrać francuski, hiszpański i włoski.

Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna największa grupa gimnazjalistów (około 86 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a 81 proc. zdających przystąpi również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego przedmiotu na poziomie podstawowym przystąpi 11 proc. Gimnazjalistów. Do egzaminu na poziomie rozszerzonym zaś – 3 proc.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki odesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 17 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymają oni w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (24 czerwca br.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *