Gigantyczna reklama szpeci Łukową. Czy zostanie ściągnięta? (FOTO)

Olbrzymich rozmiarów reklama jednego z banku została zamontowana przy ul. Łukowej w Świdnicy. Mieszkańcy są oburzeni. Władze miejskie odpowiadają: to samowola i zapowiadają, że zawiadomią o sprawie odpowiednie organy.

santander (2)

Mieszkańcy mówią, że wielki czerwony baner reklamowy psuje estetykę miasta, zakłóca przestrzeń zabytkową, a nawet podchodzi pod znamiona wandalizmu. – Który konserwator wydał zgodę na tak wielką reklamę i czy miasto zamierza coś z tym szyldem zrobić – pytają.

Baner ten został zamontowany bez jakichkolwiek zezwoleń – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje: – Przy ulicy Łukowej, gdzie pojawiła się reklama banku obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie umieszczania reklam. Jest to obszar wpisany do rejestru zabytków. Urząd Miejski w Świdnicy podejmie działania w zakresie wyeliminowania tej samowoli, czyli zawiadomi odpowiednie organy, tj. konserwatora zabytków i nadzór budowlany.

Jak poinformował redakcję WS rzecznik prasowy Santander Consumer Bank S.A., obecnie wyjaśniane są kwestie związane z tym tematem. – Niezależnie od rozstrzygnięć reklama zostanie zdemontowana. Demontaż został zaplanowany na dziś – zapewnia Paweł Florkiewicz i dodaje: – Zachęcamy również wszystkich świdniczan, a w szczególności mieszkańców ulicy Łukowej, do przesłania sugestii dotyczących reklamy, która mogłaby zawisnąć w tym miejscu. Do końca stycznia opinie można zostawiać pracownikom oddziału Santander Consumer Banku przy ul. Łukowej oraz pod adresem mailowym pr@santanderconsumer.pl.

Więcej o sprawie w nadchodzącym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst i foto (BFG)

santander (1) santander (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *