Giełda Edukacyjna po raz szesnasty

Nie wiesz, jaką szkołę wybrać? Pomoże Ci w tym specjalna oferta. Przed nami największa w powiecie Giełda Edukacyjna organizowana przez Szkołę Podstawową w Lutomi Dolnej już po raz szesnasty.

Giełda Edukacyjna odbędzie się w środę, 14 marca w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. Podczas wydarzenia lokalne szkoły ponadgimnazjalne będą promować aktualną ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów.

Poprzez takie działania młodzież ma okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami konkretnych szkół, dzięki czemu ich decyzje staną się mądre i przemyślane – uważa Edyta Zerka, szkolny doradca zawodowy. – We współczesnym świecie bardzo istotną kwestią jest prawidłowo wybrana szkoła, a w przyszłości zawód, który stanowi gwarancję pewnego zadowolenia czy samorealizacji.

Atrakcyjne kierunki, dobra baza dydaktyczna i możliwość odbycia praktyk to tylko niektóre z wymagań, jakimi kierują się młodzi ludzie przy wyborze dalszej drogi kształcenia.

Młodzież kończąca gimnazjum jest w takim wieku, że wymaga jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego. Uczniowie potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu. Ważna jest znajomość rynku pracy oraz zawodów poszukiwanych. Często gimnazjaliści mają problem z odpowiedzią na pytania dotyczące zainteresowań, predyspozycji. Dlatego tak ważne jest, aby uczniowie skorzystali z oferowanej pomocy – dodaje Elżbieta Dolińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej i zaprasza wszystkich uczniów wraz z rodzicami na Giełdę Edukacyjną. – Życzymy właściwych decyzji życiowych i mobilności zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *