Geograficzny sukces

NICOLE OCHOCKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PSZENNIE ZOSTAŁA LAUREATKĄ IV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ.

519 uczniów z 137 szkół z całego województwa dolnośląskiego zmagało się trudnymi pytaniami w IV Olimpiadzie Geograficznej. W  gronie 26 równoprawnych laureatów jest uczennica SP im. M. Kopernika w Pszennie Nicole Ochocka.

W roku szkolnym 2017/2018 pod nadzorem metodycznym i  merytorycznym Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli została zorganizowana IV Olimpiada Geograficzna dla uczniów dolnośląskich szkół. Do naukowej rywalizacji przystąpiło w listopadzie 2017r. 137 szkół z całego województwa ( w tym SP w Pszennie), by ostatecznie z 519 uczestników etapów rejonowych została wyłoniona grupa 66 finalistów, którzy 26 kwietnia zmagali się o tytuł laureata w dwuetapowym finale.

Wyłoniono 26 równoprawnych laureatów i jednym z nich została uczennica kl. IIIa (oddział gimnazjalny) SP w Pszennie Nicole Ochocka przygotowująca się do konkursu pod opieką p. J. Ostrowskiej. Nicole musiała wykazać się wyjątkową znajomością zagadnień geografii fizycznej, społeczno- gospodarczej, geografii Polski, świata i Dolnego Śląska oraz turystyki i krajoznawstwa. Warto tu dodać, że w tym roku spośród uczniów powiatu świdnickiego uczestniczących w konkursie tylko  Nicole uzyskała tytuł laureata.

Nie jest to odosobniony sukces przyrodniczy Nicole. Nasza uczennica została – także jedynym z powiatu świdnickiego- finalistą 2 wojewódzkich konkursów przedmiotowych:  z biologii oraz z geografii realizowanych w ramach XVIII edycji konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, a także laureatem Powiatowego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego organizowanego przez I LO w Świdnicy. Do konkursów przygotowali Nicole: p. J. Dubiel, p. M. Łoś i p. J. OstrowskaJesteśmy bardzo dumni z sukcesów Nicole, ponieważ zakres wiedzy i umiejętności sprawdzany w trakcie naukowych zmagań znacząco wykraczał poza wymagania programowe dla gimnazjum –podkreśla Tadeusz Szarwaryn, dyrektor szkoły Podstawowej w Pszennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *