Galeria Dzierżoniów powstanie za rok

phpThumb_generated_thumbnailjpgW miejscu dawnego dzierżoniowskiego dworca PKS przy ul. Prochowej w przyszłym roku powstanie Galeria Dzierżoniów. Wybuduje ją krakowskie Biuro Inwestycji Kapitałowych, które w ubiegłym roku kupiło teren o powierzchni 1 ha od poznańskiej firmy Koncept WS. Cztery lata wcześniej Koncept WS nabył działkę Od PKS-u i zdażył postawić supermarket seci Netto.

W miejscu dawnego dzierżoniowskiego dworca PKS przy ul. Prochowej w przyszłym roku powstanie Galeria Dzierżoniów. Wybuduje ją krakowskie Biuro Inwestycji Kapitałowych, które w ubiegłym roku kupiło teren o powierzchni 1 ha od poznańskiej firmy Koncept WS. Cztery lata wcześniej Koncept WS nabył działkę Od PKS-u i zdażył postawić supermarket seci Netto. phpThumb_generated_thumbnailjpg

Jak będzie wyglądała przyszła galeria? Dwukondygnacyjny obiekt będzie miał 5000 m2 powierzchni. Na parter będzie można wejść z parkingu, na piętro także bezpośrednio z ul. Prochowej. Znajdą się tam powierzchnie pod wynajem zarówno dla sklepów odzieżowych, obuwniczych, z akcesoriami elektronicznymi, wyposażenia wnętrz, drogerii, apteki, punktów usługowych. Na górnej kondygnacji klienci znajdą restauracje. Ze względu na sąsiedztwo Netto nie przewiduje się na dzień dzisiejszy lokalizacji supermarketu – spożywczy sklep będzie uzupełnieniem oferty handlowej w tym miejscu.

– W galerii będą zarówno marki sieciowe, jak i miejsca pod wynajem dla lokalnych przedsięborców. Łącznie dwadzieścia miejsc pod wynajem – mówi Bartłomiej Solik, menedżer ds. rozwoju w Biurze Inwestycji Kapitałowych. – Obiekt będzie wybudowany zgodnie z wymogami konserwatora, nowoczesny, z solidnych materiałów, dużo przeszkleń.

Kupcy chętni na wynajem już moga się kontaktować z firmą.

Przy obiekcie wykonany zostanie także parking na 100 miejsc parkingowych. Projekt przyszłej galerii wykonała firma ArKuS z Gliwic, która na swoim koncie ma m.in. zaprojektowanie Galerii Agora w Bytomiu i Forum w Gliwicach czy Trzy Korony w Nowym Sączu. Jeszcze w maju inwestor wystąpi o pozwolenie na budowę, pierwsze prace rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku i potrwają 12 miesięcy. Otwarcie Galerii Dzierżoniów planowane jest na trzci kwartał 2013 roku. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem gruntu to 25 mln złotych. Deweloperska firma Biuro Inwestycji Kapitałowych istnieje na rynku od 12 lat, specjalizuje się w budowie i wynajmie powierzchni magazynowych, na swoim koncie ma także budowę obiektów medycznych oraz handlowych, np. galerii Retail Park w Puławach.

Kilka lat temu miała w tym miejscu powstać Galeria za Murami, ale wówczas Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyraziło zgody PKS-owi na sprzedaż gruntów. Według wcześniejszych informacji Koncept WS miało w tym miejscu powstać „centrum handlowe rozproszone” – oprócz supermarketu i galerii przy wyjeździe z nieruchomości miał powstać fast food typu McDonald’s. Dziś wiadomo, że restauracji w rodzaju fast foodu nie będzie, ani przy wyjeździe, ani w samej galerii.

Oprócz wybudowania galerii krakowska firma zobowiązana jest także, według zaleceń planu zagospodarowania przestrzennego, do przebudowy mostu na rzece Piławie, którym będzie odbywał się wjazd i wyjazd z centrum handlowego. Trwają także rozmowy z miastem na temat partycypowania w kosztach budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Batalionów Chłopskich i ul. Kopernika. Gmina chce, by do tej inwestycji drogowej dołożyły się okoliczne podmioty gospodarcze: WS Koncept, Biuro Inwestycji Kapitałowych, właściciel terenów po Silesianie (tam również ma powstać galeria handlowa) oraz właściciel klubu HiLife.

Dla porównania – Galeria Bielawska ma 3500 m2, Galeria Świdnicka – 24.000 m2, a Galeria Victoria w Wałbrzychu – 43.000 m2.

td-24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *