Gabriela Muskała w Świdnicy (VIDEO)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprosił na spotkanie z gościem Alchemii teatralnej – Gabrielą Muskałą, aktorką filmową, teatralną i dramatopisarką. Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Gabriela Muskała jest laureatką wielu festiwali, a także prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków i publiczność. Grała m.in. w przedstawieniach Mariusza Grzegorzka, Barbary Sass, Marka Fiedora. Za rolę w filmie „Wymyk” w reż. Grega Zglińskiego została nagrodzona na festiwalu filmowym w Gdyni (2011). Popularność przyniosły jej m.in. role w serialach „Londyńczycy”, „Głęboka woda” i „Paradoks” i w filmie „Moje córki krowy” w reż. Kingi Dębskiej (nominacja do Orła dla najlepszej aktorki – 2016).

Niebawem pojawi się w najnowszym filmie Marka Koterskiego pt. „7 Uczuć”, którego premiera odbędzie się jesienią tego roku.

Gra również główną rolę i jest autorką scenariusza do filmu pt. „Fuga” (reż. Agnieszka Smoczyńska), który miał swoją prapremierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes w konkursie Semaine de la Critique.

Jej sztuki („Podróż do Buenos Aires” i „Daily Soup”) pisane razem z siostrą Moniką Muskałą pod pseudonimem Amanita Muskaria zostały przetłumaczone na wiele języków i od lat grane są z powodzeniem w Polsce i za granicą.

W grudniu 2017 zadebiutowała jako reżyserka przedstawieniem o Nowej Hucie („Tożsamość Wila” – najnowsza sztuka Amanity Muskarii) w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Jest wykładowcą w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie prowadzi zajęcia z improwizacji.

Spotkanie odbyło się 12 października w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *