G 4 stawia na piłkę nożną pań

dziewczyny

dziewczynyPrawdopodobnie już od 1 września tego roku w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy powstanie Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego o profilu piłki nożnej dziewcząt.

Prawdopodobnie już od 1 września tego roku w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy powstanie Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego o profilu piłki nożnej dziewcząt.

Projekt jest w fazie zaawansowanych konsultacji, Kolejne spotkanie w tej sprawie odbyło się 15 kwietnia z udziałem prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, jej zastępcy Szymona Chojnowskiego, radnego Krzysztofa Grudzińskiego oraz przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej i ich dolnośląskich i wałbrzyskich organów – Andrzejem Padewskim Dariuszem Machińskim i Dariuszem Stachurskim. Wcześniej już na ten temat reprezentanci PZPN-u rozmawiali z Tadeuszem Niedzielskim, dyrektorem departamentu edukacji oraz Tomaszem Całką, dyrektorem Gimnazjum numer 4 w Świdnicy. dziewczyny

Wstępne porozumienie zakłada stworzenie klasy sportowej z rozszerzonym programem zajęć piłkarskich od 1 września 2015 r. Szkolenie dziewcząt w nabywaniu umiejętności piłkarskich będzie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów na obiektach sportowych, przylegających do gimnazjum oraz na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zajęcia organizowane będą nie tylko w okresie roku szkolnego ale również w trakcie obozów szkoleniowych podczas ferii. Oferta dedykowana jest dla młodych mieszkanek miasta, które wiążą swoją przyszłość z piłką nożną, a także dla dziewcząt zamieszkałych poza Świdnicą, dla których udostępnione zostaną miejsca internatowe – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy

W sumie w województwie dolnośląskim mają powstać dwa tego typu ośrodki w Legnicy oraz Świdnicy.

Coraz więcej dziewcząt postrzega piłkę nożną jako świetną dyscyplinę dla siebie. Cieszy mnie to, że dzięki współpracy z PZPN-em będziemy mogli w Świdnicy stworzyć centrum, w którym miłośniczki futbolu będą doskonalić swoje umiejętności – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

UM Świdnica

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *