Fotogeniczny Żarów

Prawie dziesięć przebytych kilometrów, jedenastu uczestników, dziesiątki wykonanych fotografii, a przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły I Żarowskiemu Spacerowi Fotograficznemu.

spacer (6)

Na starcie pojawili się nie tylko mieszkańcy Żarowa, ale również goście z Belgii i sąsiedniego powiatu średzkiego, a najmłodsza uczestniczka, Weronika Komaniecka, miała 8 lat. Spacerowicze mieli tylko jedno zadanie, sportretować Żarów, pokazać to, co na co dzień nie jest dostrzegane.

W ruch poszły aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Organizator, Gminne Centrum Kultury i Sportu, nie narzucił konkretnego tematu.

Nie chcieliśmy w żaden sposób ingerować z pomysłem, każdy do zadania miał podejść indywidualnie. Uczestników spaceru głównie interesowała architektura Żarowa, ale jest również sporo ciekawych reporterskich kadrów – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Efekt pracy uczestników spaceru fotograficznego poznamy już niebawem. – Na pewno powstanie internetowy album fotograficzny miasta i gminy Żarów, widziany oczami mieszkańców i turystów – mówi Pietrzyk.

Kolejna fotograficzna podróż ulicami Żarowa zaplanowana została na sobotę, 20 sierpnia na godzinę 10.00, na którą, w imieniu organizatorów, zapraszamy nie tylko żarowian.

W I Żarowskim Spacerze Fotograficznym udział wzięli: Weronika Komaniecka, Kuba Komaniecki, Agnieszka Komaniecka, Anna Siekierska, Joanna Sip, Randall Moyaerts, Grzegorz Sudoł, Marek Wąsowski, Artur Dunicz, Bogdan Mucha, Tomasz Pietrzyk.

spacer (1) spacer (2) spacer (3) spacer (6) spacer (7)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *