Flaga TWG przyjechała do Świdnicy. Czuć „zapach” igrzysk (FOTO)

Pół roku pozostało do igrzysk The World Games Wrocław 2017. Budowana jest atmosfera przed tym wydarzeniem. Do Świdnicy, gdzie odbędą się zawody w dwóch dyscyplinach przyjechała oficjalna flaga TWG. Powitano ją w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

przekazanie_flagi_twg_33

Powitaniu flagi w poniedziałek, 23 stycznia towarzyszyły zapierające dech w piersiach pokazy młodych świdnickich sportowców – akrobatów Polonii i grupy taekwon-do z Tiger Kids oraz uruchomienie sportowego miasteczka, w którym można było spróbować swoich sił w kilku dyscyplinach The World Games. Dodatkowo w szkole odbyła się już czwarta edycja Forum Lokalnych Sportowców, którego specjalnym gościem był medalista olimpijski w wioślarstwie, ambasador igrzysk TWG – Paweł Rańda.

Świdnicka część TWG odbędzie się od 25 do 29 lipca w hali lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Przez pięć dni rozgrywany będzie turniej hokeja na rolkach z udziałem sześciu najlepszych narodowych reprezentacji mężczyzn. Dodatkowo 27 i 28 lipca 40 zawodników i zawodniczek wystartuje w czterech konkurencjach jazdy figurowej na rolkach (taniec – pary oraz jazda dowolna – soliści, soliści, pary). W sumie w Świdnicy rozdanych zostanie pięć kompletów medali. Wydarzenie promuje szereg działań. – Na przykład zajęcia z biegu na orientację, którymi objętych zostało 57 klas ze szkół podstawowych ze Świdnicy czy program „Mali Wspaniali”, w ramach którego dzieci ze świdnickich przedszkoli biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki – wyliczał podczas uroczystości wiceprezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski.

The World Games nazywane jest olimpiadą sportów nieolimpijskich. Dla wielu dyscyplin to przedsionek do igrzysk. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. Relacje ze zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. O randze imprezy świadczy fakt, że patronuje jej Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Poprzednie edycje TWG organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. W 2013 roku TWG po raz pierwszy zorganizowano w Ameryce Południowej. Gospodarzem było kolumbijskie Cali. Po Wrocławiu, w roku 2021 sportowców gościć będzie amerykańskie Birmingham, stolica stanu Alabama. The World Games będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce.

foto radwer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *