Festiwal Nauki w „Mechaniku”

W gronie znakomitych gości i wśród ekscytujących wydarzeń chcą powitać wiosnę. Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy jak co roku zachęca uczniów, by zamiast na wagary, przyszli do szkoły na Festiwal Nauki.

oświata mechanik

Już jutro, 17 marca  po raz trzynasty Zespół Szkół Mechanicznych organizuje XIII edycję Festiwalu Nauki, który na dobre zagościł w kanonie szkolnych imprez. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie złoto…., a hasło brzmi „Nie wszystko złoto co się świeci”. – Temat ten będzie prezentowany  przez specjalistów z różnorodnych dziedzin, czasami nawet w sposób bardzo zaskakujący i odkrywczy – informuje Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik prasowy ZSM.

Swój udział  w imprezie potwierdzili m.in. pracownicy Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych Tadeusz Kandesef i Tomasz Mazur, którzy zaprezentują wykład pt. „Z wykrywaczem historii w Górach Stołowych”, dr inż. Paweł Zagożdżon z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej i prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek z Katedry Geochemii, Mineralogii i Pentrografii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ten ostatni wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Minerały droższe od złota”. Z kolei Magdalena Woch, kierownik Działu Turystyki i Kultury Zamku Książ opowie o skarbach Dolnego Śląska i oczywiście o „złotym pociągu”, a Leopold Stępowski,  kierownik  obserwatorium PAN w Zamku Książ    przytoczy  tajemnice zamku i skarby podziemi. Tego dnia szkołę odwiedzi również Mikołaj Sokół, dziennikarz i komentator sportowy. Natomiast  Krzysztof Pamuła, nauczyciel języka angielskiego w ZSM, pasjonat sportów motocyklowych i motocykli  wystąpi wraz ze swoimi uczniami z  prezentacją i pokazem  „złotych maszyn”.

To będzie pełen wrażeń i emocji dzień, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Taka impreza zdarza się tylko raz w roku! Do zobaczenia w murach naszej szkoły! – zachęca rzeczniczka.

Festiwal Nauki rozpocznie się jutro, 17 marca o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych.

oprac. (BFG), fot. archiwalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *