Festiwal Mąki w Siedlimowicach

Warsztaty chlebowe, stoiska ze zdrową żywnością, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, gry i zabawy dla najmłodszych oraz koncert zespołu Tantua to tylko niektóre atrakcje III Festiwalu Mąki w Siedlimowicach.

Już w sobotę, 8 września w młynie w Siedlimowicach wielkie święto mąki. Najważniejszym punktem święta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Do konkursu mogą zgłaszać się wszyscy, którzy amatorsko zajmują się wypiekiem chleba. Najważniejszym punktem święta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Do konkursu mogą zgłaszać się wszyscy, którzy amatorsko zajmują się wypiekiem chleba. Uczestnikami konkursu mogą być osoby wypiekające amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miłośnik domowego wypieku może zgłosić dwa chleby o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach.

Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów. W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów. Regulamin dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl i www.um.zarow.pl

Festiwal Mąki w Siedlimowicach: 8 września 2018 r. w godzinach 14.00-20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *