Ferie online ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury

Zapraszamy na ferie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W tym roku w wersji on-line.

do 29 stycznia — nabór tekstów do konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych

Już po raz 6 pytamy Was: Jakich artystów chcielibyście zobaczyć w Świdnicy? Odpowiedzi w formie recenzji płyt wysyłajcie mailowo na adres recenzje@sok.com.pl do 29 stycznia 2021. Na 10 najlepszych autorów czekają m.in. nagrody finansowe z puli 1000 zł a artystów zaprezentowanych w najciekawszych tekstach zaprosimy do nas! (szczegóły i regulamin konkursu: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje2021/)

Wcześniej w ramach promocji tego wydarzenia odbędą się premiery audio i wideo grudniowych nagrań z sali teatralnej:

15 stycznia: Natalia Widuto i Szymon Wiraszka: sesja live Świdnickich Recenzji Muzycznych [premiera online]: https://sok.com.pl/wydarzenie/natalia-widuto-i-szymon-wiraszka-sesja-live-swidnickich-recenzji-muzycznych-premiera/

22 stycznia: Akademia Rozwoju Talentów: sesja live Świdnickich Recenzji Muzycznych [premiera online]: https://sok.com.pl/wydarzenie/akademia-rozwoju-talentow-sesja-live-swidnickich-recenzji-muzycznych-premiera-on-line/

Zachęcamy do słuchania muzyki i pisania recenzji oraz oglądania nagranych przez nas coverów!

od 5 stycznia — warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież ze Świdnicy do wzięcia udziału w zdalnych, nieodpłatnych warsztatach plastycznych, dostosowanych indywidualnie do każdego uczestnika, które poprowadzi Robert Kukla. Zajęcia są skierowane do osób w różnym wieku (od szkoły podstawowej do średniej) i różnym stopniu zaawansowania, mogą być zabawą ze sztuką, kursem dla początkujących bądź pogłębieniem wiedzy i umiejętności w konkretnej dziedzinie czy technice (akwarela, pastel, olej, akryl, ikona, pejzaż, portret itd.). Warsztaty będą bezpośrednimi konsultacjami na bazie programu opracowanego dla każdego uczestnika w oparciu o przesyłane drogą e-mailową zdjęcia prac realizowanych w domu. Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres: r.kukla@sok.com.pl.

7—8 stycznia — Alchemia teatralna: warsztaty aktorskie

Warsztaty artystyczne z cyklu „Budowanie postaci” z reżyserem Andrzejem Błażewiczem. Realizacja nagrań krótkich scenek, monologów „Trzy siostry przesyłają pocztówki” inspirowane tekstami A. Czechowa.

od 7 stycznia — Konkurs na laurkę-rymowankę z okazji Dnia Babci i Dziadka

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci do lat 12. Technika wykonania prac dowolna — niech nic nie ogranicza Waszej wyobraźni, przygotujcie najpiękniejsze życzenia z serca dla swoich ukochanych dziadków! Najładniejsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Wyślijcie je pod adres sok@sok.com.pl, w tytule maila pisząc „Konkurs na laurkę-rymowankę”. Na prace czekamy do 17 stycznia.

od 7 stycznia — Konkurs na ilustrację-sylwetę do bajki

Sylweta to stara technika plastyczna polegająca na wycinaniu z czarnego papieru sylwetek postaci i przedmiotów. Jej mistrzynią była Lotte Reininger, której prace możecie obejrzeć w intrenecie dla inspiracji. Wszystko czego potrzebujecie to nożyczki, papier i dużo fantazji! Stwórzcie ilustrację do swojej ulubionej baśni. Nie ma ograniczeń wiekowych, na prace czekamy do 17 stycznia, a na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Prosimy o nadsyłanie swoich sylwet pod adres k.dix@sok.com.pl, pisząc w tytule „Konkurs na sylwetę”.

11 stycznia — Okolicznościowy felieton kulinarny

Felieton kulinarny „Wszystko będzie dobrze — muffinki na dzień Babci i Dziadka” zachęcający dzieci do upieczenia muffinek w prezencie dla swoich dziadków. Pod felietonem w komentarzach mile widziane zdjęcia upieczonych słodkości.

11—12 i 14—15 stycznia — Zatańcz z nami Mażoretkami

Tańcz z Mażoretkami „Prima” w karnawałowych rytmach! W czterech odcinkach członkinie zespołu prezentować będą nietrudne układy choreograficzne opracowane przez Annę Trzeciak, które będzie można z powodzeniem odtworzyć u siebie w domu. Premiery o godz. 16.00 na fanpage’u Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook.

13 stycznia — Feryjna Ciotka Klotka

Ciotka Klotka powraca w specjalnym odcinku z okazji ferii. Z pewnością zaskoczy nas ciekawą historią. Premiera o godz. 10.00 na fanpage’u Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook.

13 stycznia — Świdnicka Środa Literacka: „Pocztówki literackie ze Świdnicy”

Wojciech Korycińki, pisarz i nauczyciel, wcieli się tym razem w przewodnika po literackiej Świdnicy. Przed nami intrygujący spacer po mało znanych miejscach związanych z ludźmi pióra mieszkającymi w naszym mieście. Premiera o godz. 18.00 na fanpage’u Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook i jego kanale YouTube.

12 i 14 stycznia — Mapety ze skarpety

Filmik z instruktażem, jak w prosty sposób w domowym zaciszu zrobić pacynkę i bałwanka dla dekoracji. Premiery o godz. 12.00 na fanpage’u Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *