Fałszywi policjanci okradli staruszkę

policja1

policja1Metoda „na wnuczka” ewoluuje. 91-letnią świdniczankę okradło dwoje ludzi podających się za funkcjonariuszy policji. Nie mieli mundurów, ale zdobyli zaufanie kobiety pokazując jej rzekomo policyjne legitymacje.

 

Metoda „na wnuczka” ewoluuje. 91-letnią świdniczankę okradło dwoje ludzi podających się za funkcjonariuszy policji. Nie mieli mundurów, ale zdobyli zaufanie kobiety pokazując jej rzekomo policyjne legitymacje.

Po wyjściu „policjantów” 91-latka spostrzegła brak portfela i kilku drobnych przedmiotów. W sumie straty wyniosły około dwóch tysięcy złotych. Do incydentu doszło w piątek, 9 stycznia w Rynku. – Podający się za policjantów kobieta i mężczyzna zapukali do drzwi mieszkania starszej pani i powiedzieli, że przyszli w sprawie złotego łańcuszka, w którego kradzież miała być zamieszana – informuje Katarzyna Czepil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. policja1

Lokalni stróże prawa są bardzo zaniepokojeni zaistniałą sytuacją. – Policja ostrzega przed tak zwanymi oszustwami na wnuczka. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność – mówi Katarzyna Czepil.

Rzeczniczka przypomina, że gdy do mieszkania zapukają policjanci mamy prawo nie tylko poprosić ich o wylegitymowanie się, ale również zadzwonić do komendy na numer alarmowy 997 lub 112 i potwierdzić, czy rzeczywiście wysłano do nas funkcjonariuszy. Policjanci apelują również

do bliskich i sąsiadów samotnie mieszkających starszych, niezaradnych życiowo ludzi, aby uczulili ich na czyhające niebezpieczeństwa.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *