Fałszywi policjanci już w areszcie

wiezienie

wiezienieTrzy miesiące tymczasowego aresztu, zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny i kobiety, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, a podejrzanych o podszywanie się za funkcjonariuszy i kradzieże mienia. Zatrzymanym, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty, policjanci udowodnili, co najmniej dziewięć przestępstw. Do dwóch doszło na terenie powiatu świdnickiego Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Trzy miesiące tymczasowego aresztu, zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny i kobiety, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, a podejrzanych o podszywanie się za funkcjonariuszy i kradzieże mienia. Zatrzymanym, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty, policjanci udowodnili, co najmniej dziewięć przestępstw. Do dwóch doszło na terenie powiatu świdnickiego Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komisariatu Policji Wrocław – Leśnica, w wyniku podjętych działań operacyjnych, zatrzymali dwie osoby podejrzane o to, że podając się za policjantów, okradali mieszkańców. Zatrzymani, to wrocławianie – mężczyzna w wieku 22 lat oraz 32 – letnia kobieta. Oboje trafili do policyjnego aresztu.wiezienie

Do zatrzymania doszło w jednym z wrocławskich hoteli, gdzie podejrzani mieli wynajęty pokój. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy działali na terenie powiatu wrocławskiego i świdnickiego. O sprawie kilka dni temu pisaliśmy tutaj. Kobieta i mężczyzna przedstawiali się za policjantów i wchodzili do mieszkań pod pretekstem „wykonywania czynności” związanych z oszustwami, czy też kradzieżami. Następnie, wykorzystując chwilę nieuwagi, kradli głównie pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe. W kilku przypadkach zabierali też wymienione przedmioty, twierdząc, że „zabezpieczają je” w związku z prowadzonym postępowaniem.

Policjanci udowodnili im, co najmniej 9 tego typu przestępstw. Oboje podejrzani usłyszeli zarzuty podszywania się pod funkcjonariuszy publicznych oraz kradzieży mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się np. telefonicznie z najbliższą jednostką policji, aby zweryfikować podawane przez policjantów czynności służbowe. Podobnie w przypadku zabezpieczenia przedmiotów, należy pamiętać, że na tę okoliczność sporządzany jest protokół, a dalsze wyjaśnienia w sprawie mają miejsce w jednostce policji informuje starszy aspirant Paweł Petrykowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – Nieumundurowani funkcjonariusze policji są zobowiązani do okazania legitymacji służbowej, w taki sposób, aby umożliwić zainteresowanemu odczytanie osobiste jego danych, numeru służbowego, organu wydającego, a policjanci ponadto podają nazwę swojej jednostki. W trakcie interwencji funkcjonariusze podają również podstawę prawną i faktyczną prowadzonych czynności służbowych. Prawdziwi policjanci nie będą wykonywali czynności procesowych w miejscach odludnych, czy też ciemnych bramach.

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *