Etiopia – podróż w głąb Afryki

150122-Etiopia-Grabowski-580x384

150122-Etiopia-Grabowski-580x384Podróż jeepami po bezdrożach Etiopii, ludzie o fascynujących twarzach, plemiona południa żyjące tak, jak ich dziadowie i pradziadowie, dzikie zwierzęta i wspaniała afrykańska przyroda, a także mrożące krew w żyłach spotkanie z hienami i krokodylami oraz ciekawe pamiątki z podróży – to wszystko będzie można zobaczyć oplecione fascynującą opowieścią o Etiopii podczas spotkania z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim.

Podróż jeepami po bezdrożach Etiopii, ludzie o fascynujących twarzach, plemiona południa żyjące tak, jak ich dziadowie i pradziadowie, dzikie zwierzęta i wspaniała afrykańska przyroda, a także mrożące krew w żyłach spotkanie z hienami i krokodylami oraz ciekawe pamiątki z podróży – to wszystko będzie można zobaczyć, oplecione fascynującą opowieścią o Etiopii, podczas spotkania z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim.

150122-Etiopia-Grabowski-580x384

Bolesław Grabowski pochodzi z Nowej Rudy. Ukończył studia geomorfologiczne we Wrocławiu. Przez wiele lat był nauczycielem geografii. Kocha podróże i uwielbia obserwować ludzi szczególnie tych pochodzących z innych, odmiennych od naszej kultur. Zwiedził Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt, kraje Afryki Środkowej i wiele państw europejskich.

Obecnie prowadzi prelekcje nt. podróży, podczas których prezentuje slajdy i pamiątki, opowiada o ludziach, zabytkach i przyrodzie.

Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w czwartek, 22 stycznia o godzinie 17.00 w świdnickim Klubie Bolko. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

opr. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *