Ekonomik mocny na plaży!

Z piątym i siódmym miejscem wróciły z Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych drużyny Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. To świetne wyniki, bo w stawce finalistów byli nawet finaliści Mistrzostw Europy i Świata.

Finałowy turniej 18 i 19 czerwca odbył się w Strzelinie. Uczniowie z „Ekonomika” prawo startu zapewnili sobie dzięki bardzo dobrej postawie w rozgrywkach wojewódzkich – chłopcy zdobyli srebrne, a dziewczyny brązowe medale Mistrzostw Dolnego Śląska.

W starciu z najlepszymi zespołami w całej Polsce świdniczanie zagrali bez kompleksów i uplasowali się na piątym (dziewczęta)i siódmym (chłopcy) miejscu. Mistrzostwo Polski wśród dziewcząt zdobyły aktualne wicemistrzynie świata – zawodniczki z Bydgoszczy, natomiast wśród chłopców zawodnicy z Radlina.

Sukces jest na tyle ogromny, że w Strzelinie walczyliśmy z całą czołówką Polski. W obu kategoriach przyjechały bardzo mocne ekipy m.in. z Bydgoszczy, Zawiercia, Łodzi czy Radlina. Przyszło nam rywalizować z między innymi medalistami/medalistkami Mistrzostw Świata czy Europy – komentuje trener Wojciech Ząbek. – Przy okazji bardzo chcieliśmy podziękować dyrekcji szkoły oraz Starostwu Powiatowemu za pomoc związaną z udziałem w mistrzostwach – dodaje Ząbek.

Zespół Szkół Ekonomicznych (dziewczęta): Paulina Jewiarz, Julia Zwolińska, Martyna Zwolińska

Zespół Szkół Ekonomicznych (chłopcy): Kamil Nowak, Jakub Popławski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *