Dziki zachód w Burkatowie [FOTO]

Na jeden dzień Burkatów zamienił się w dziki zachód. Uczestnicy imprezy bawili się w rytmach muzyki country, niektórzy przebrali się w stroje nawiązujące do tematu. Były przejażdżki drezyną, na koniu, kucyku i osiołku.

Na jeden dzień Burkatów zamienił się w dziki zachód. Uczestnicy imprezy bawili się w rytmach muzyki country, niektórzy przebrali się w stroje nawiązujące do tematu. Były przejażdżki drezyną, na koniu, kucyku i osiołku.

 

Na to muzyczne święto  przyjechali licznie mieszkańcy gminy i nie tylko. Kowbojskie stroje, i muzyka stwarzała niezapomnianą atmosferę tego miejsca. Fani muzyki country oprócz udziału w koncercie bawili  się podczas licznych towarzyszących atrakcji. A było w czym wybierać. Przejażdżki „gminnym pendolino” – czyli drezynami, pływanie pontonem po burkatowskim stawie,  wizyta w kowbojskim saloonie, malowanie twarzy, tworzenie śmieciosztuki, konkurs na najlepszy strój w stylu country czy przejażdżki konne i na osiołku. To jedne z wielu niespodzianek przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz sołectwo Burkatów.

– To nowa impreza, która mam nadzieję wpisze się na stałe w kalendarz gminnych imprez.  Cieszył nas fakt, że w sobotnie popołudnie do Burkatowa przybyły całe rodziny, bowiem to dla dzieci było najwięcej atrakcji. Gospodarze  pikniku zapewnili  mnóstwo niespodzianek, bez względu na wiek i rozmiar kapelusza – mówiła wójt, Teresa Mazurek.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia był konkurs na najbardziej oryginalny strój w stylu country. Jury konkursu miało w czym wybierać, bowiem aż 18 uczestników konkurowało o zdobycie I miejsca. Ostatecznie główną nagrodę – voucher do sklepów sieci EMPIK  zdobyła sołtys sołectwa Grodziszcze Agnieszka Karwala. II miejsce przyznano Darii Dajdzińskiej ze Świdnicy, a wyróżnienie dla Zofii Bekas z Burkatowa.

Na scenie zaprezentowały się zespoły z Burkatowa , Boleścina, Pszenna oraz Mokrzeszowa, które zagrzewały publiczność do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki ludowej i country. Rodzinny piknik otworzył występ  dzieci  działających  przy świetlicy w Burkatowie, pod kierunkiem Teresy Kmery, w premierowym programie  pt.  „Kulą w płot” . Gwiazdą pikniku był występ zespołu Electric Roosters.

 

 

{gallery}galerie/150531country{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *