Dziki spacerują po uzdrowisku

dziki

dzikiUlica Okrężna w Szczawnie – Zdroju przebiega u podnóża Wzgórza Gedymina. Sąsiaduje z dużym kompleksem leśnym. Wśród rosnących tu drzew jest wiele dębów. Żołędzie to smakowity przysmak dzików, które nie zważając na bliskość zabudowań podchodzą blisko domostw.

Ulica Okrężna w Szczawnie – Zdroju przebiega u podnóża Wzgórza Gedymina. Sąsiaduje z dużym kompleksem leśnym. Wśród rosnących tu drzew jest wiele dębów. Żołędzie to smakowity przysmak dzików, które nie zważając na bliskość zabudowań podchodzą blisko domostw.dziki

Tak było właśnie w ubiegły poniedziałek późnym wieczorem – stado dzików żerowało tuż przy domu nr 5.

– Dla nas to normalny widok często tu przychodzą widać żołędzie im bardzo smakują – mówią: Arkadiusz Mucha – radny powiatu wałbrzyskiego żoną Ramoną Bukowską-Muchą (radna gminy Szczawno-Zdrój).

Były już nawet w telewizji ogólnopolskiej, w Teleexpressie.

– Te dziki są częstymi gośćmi w naszym i sąsiadów ogródku, oczywiście staramy się zachować dużą ostrożność – dodają.

Po chwili obserwujemy nagłe zamieszanie w stercie ubiegłorocznych liści. To młode warchlaki czekały w ukryciu na swoją matkę i wybiegły do lochy, która natychmiast się położyła, aby nakarmić mlekiem swoje liczne potomstwo. Sąsiedztwo kompleksów leśnych sprawia, że mieszkające w nich zwierzęta pojawiają się niekiedy blisko budynków mieszkalnych. Ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *