Dziewczyny z awansami, bałagan u chłopaków

Dwie przepustki na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie wywalczyły zawodniczki Boks Polonii Świdnica. W lipcu w Ząbkowicach o medale powalczą też chłopcy ze Świdnicy, ale zawiły system kwalifikacji sprawia, że wciąż nie wiadomo ilu dostanie na to szanse…

boksy

Pewne swego są Angelika Burban i Anna Ghulyan. Obie wywalczyły kwalifikacje na zakończonych 4 czerwca w Grudziądzu eliminacjach. – Awans dawało już zakwalifikowanie się do ósemki, czyli ćwierćfinałów – tłumaczy Mariusz Kuc. Dla Ghulyan była to czysta formalność. Przez zawody przeszła jak burza, pokonała trzy rywalki i zdecydowanie zwyciężyła w kategorii 50 kg. Burban (60 kg) wygrała walkę o awans do ćwierćfinału i porażka z bardzo mocną przeciwniczką w kolejnej walce, nie mogły popsuć jej humoru. – To duży sukces naszej zawodniczki, bo trenuje dopiero od kilku miesięcy – tłumaczy Kuc.
W sobotę, 4 czerwca w Ziębicach walczyli chłopcy. Swoje walki wygrali: Beniamin Sierpowski, Norbert Gręda i Rafał Radwański. Cała trójka prawdopodobnie zapewniła sobie awans na OOM. Prawdopodobnie, bo system kwalifikacji jest dość zawiły. – W marcu odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska i to tamta impreza powinna wyłaniać uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. OZB wymyślił jednak dodatkowy turniej – właśnie ten w Ziębicach. Czekamy na ostateczne decyzje, ale na pewno 3-4 zawodników Polonii wystąpi w OOM – kończy trener Kuc, który wraz z Mirosławem Treczyńskim i Władysławem Wołoszem szkoli młodzież w bokserskiej Polonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *