Dziewczyny lubią brąz…

Apetyty były ciut większe, ale to i tak sukces. Dwa medale wywalczyła ośmioosobowa reprezentacja Boks Polonia Świdnica na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie.

boks
Zawody w pierwszy weekend lipca odbyły się w Ząbkowicach Śląskich. W każdej kategorii wagowej zaprezentowało się po szesnastu chłopców i osiem dziewcząt. Wszyscy musieli wcześniej przejść gęste sito eliminacji. – Nasz klub reprezentowało czterech zawodników i cztery zawodniczki. Niestety, chłopakom się nie powiodło i przegrali swoje walki, natomiast wśród dziewcząt dwie zawodniczki sięgnęły po brązowe medale. Anna Ghulyan zdobyła brązowy medal w kategorii 50 kg, a Angelika Burban sięgnęła po brąz w kategorii 60 kg. Angelika trenuje dopiero kilka miesięcy i jest to jej ogromny sukces. Ani zabrakło troszkę sportowego szczęścia, gdyż swoje rywalki pokonała już wcześniej podczas eliminacji. Tym razem stało się inaczej. To jest sport. Apetyty były większe, ale należy cieszyć się z tego sukcesu. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej – opowiada o występie w Ząbkowicach trener Mariusz Kuc, który wspólnie z Władysławem Wołoszem i Mirosławem Treczyńskim opiekuje się bokserami Polonii.
Dodajmy, że bez medali, ale z cennym doświadczeniem z finałów OOM wrócili: Magda Sochowicz, Katarzyna Bober, Rafał Radwański, Norbert Gręda, Kamil Guźliński i Beniamin Sierpowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *