Dzień Walki z AIDS w Świdnicy

W piątek, 1 grudnia w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbędzie się koncert zespołu Queen pt. „We are the champions”. Te jedno z działań mające na celu przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień. Wydarzenie to rozpocznie się wyświetleniem krótkometrażowego filmu, poruszającego wspomnianą problematykę. Przygotowany został on przez grupę filmową I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, pod nadzorem pedagoga, psychologa oraz specjalisty z zakresu uzależnień, Michała Krzosy.

Koncert rozpocznie się o godz. 11.00. Wezmą w nim udział dwudziestoosobowe delegacje ze wszystkich szkół publicznych w Świdnicy.

Tego samego dnia o godz. 16.00 przed głównym wejściem do teatru odbędzie się happening „Rock przeciw AIDS”. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Impreza ta organizowana jest już od 17 lat, biorą w niej udział m.in. przedstawiciele Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz świdnickie media, które edukują lokalną społeczność w zakresie problematyki HIV i AIDS

Przed happeningiem i podczas jego trwania uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury przypinać będą widzom czerwone wstążeczki – symbol solidarności z chorymi na AIDS, rozdawane będą także ulotki informacyjno-edukacyjne na temat tej choroby.

Działania animacyjne będą miały na celu uświadomienie uczestników happeningu w zakresie bezpiecznych zachowań, podstawowych informacji z zakresu HIV/AIDS. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *