Dzień Politechniki Wrocławskiej w „ Kasprowiczu” (FOTO)

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy od czerwca 2018 r. jest objęte patronatem Politechniki Wrocławskiej. Współpraca jest niezwykle efektywna, obie strony czerpią z niej wiele korzyści. Uczniowie klasy politechnicznej są słuchaczami wykładów z matematyki wyższej i fizyki, uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych z fizyki, zajęciach z robotyki oraz zajęciach na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Klasy biol.-chem. korzystają z zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemii. Wszystkie te spotkania uzupełniają, poszerzają wiedzę i rozwijają zainteresowania Kasprowiczan.

W piątek 29 marca odbył się w szkole Dzień Politechniki Wrocławskiej w I LO. Gośćmi tego dnia byli m. in.: prof. dr hab. inż. Andrzeja Dziedzica – prorektor ds. nauczania Politechniki Wrocławskiej, prof. dr. hab. inż. Rafała Walczak – dziekan Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. W tym dniu szkołę odwiedził także pan Piotr Fedorowicz – Starosta Powiatu Świdnickiego i pan Grzegorz Stawarz – dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

W „Kasprowicza” pojawiło się także osiemdziesięciu ósmoklasistów i gimnazjalistów szkół świdnickich oraz uczniowie z Witoszowa, Pszenna i Grodziszcza. Goszczono także licealistów z II LO w Świdnicy.

Działo się naprawdę dużo. Wszyscy byli słuchaczami ciekawych wykładów, a dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej przygotowane były dodatkowo warsztaty: -„Scorpio X nie tylko łazik marsjański” – prezentacja Studenckiego Koło Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD, -„Mikrosystemy i fotonika wokół nas” – zajęcia z dr hab. inż. Damianem Pucickim, Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, -„Oblicza chemii” – pokaz, dr hab. inż. Elżbiety Wojaczyńskiej, -„Wahadło prawdę Ci powie” – warsztaty z fizyki, mgr Artur Żydek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *