Dzień Dziecka w spółdzielni. Bawiliśmy się razem! (FOTO)

Piękny prezent z okazji Dnia Dziecka zrobiła świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa swoim najmłodszym mieszkańcom. I nie tylko.

festyn osiedle dzień dziecka (16)

Kilkaset dzieci z całej Świdnicy bawiło się na Festynie zorganizowanym przez świdnicką Spółdzielnię Mieszkaniową we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4, Miejskim Domem Kultury, osiedlowymi przedszkolami z okazji Dnia Dziecka. To jedno z pierwszych działań kulturalnych zorganizowanych przez spółdzielnię. A jak mówią władze – na pewno nie ostatnie.

Pomysłodawcą imprezy jest Jan Górski, radny i członek Rady Nadzorczej spółdzielni. Do współudziału namówił nie tylko spółdzielnię i placówki oświatowe, ale także swoich kolegów z Rady Miejskiej, którzy startowali właśnie z tego terenu. W organizację włączyli się także radni – Janusz Solecki (także wiceprezes spółdzielni), Andrzej Protasiuk, Marcin Paluszek, Janusz Szałkiewicz i Krzysztof Grudziński.

– Dzisiaj jest najmilszy dzień w ciągu roku dla dzieci i nie tylko – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Brzozowski. – Dlatego chcemy, by jak najwięcej maluchów tego dnia miało uśmiech na twarzy. Bo to także mieszkańcy zasobów naszej Spółdzielni.

Zabawa przed Szkołą Podstawową nr 4 trwała od samego rana. Całe osiedle rozbrzmiewało muzyką i radosnym śmiechem. Dla dzieci przygotowano zabawy, konkursy, pokazy. Nie zawiodły sekcje z Miejskiego Domu Kultury. Za udział w zabawie były nagrody (m.in. ufundowane przez Mc Donalds w Świdnicy), a dla wszystkich słodycze.

– Bardzo się cieszymy, że nasza czwórka była współorganizatorem tak miłe wydarzenia – mówi Ryszard Chołko, dyrektor SP 4, która wzięła na siebie ciężar przyjęcia kilkuset dzieci. –

Punktem kulminacyjnym zabawy były zawody pływackie o puchar prezesa spółdzielni. – To pierwsze takie zawody w historii spółdzielni – mówi Janusz Solecki, wiceprezes spółdzielni radny. – Uważamy, że rolą spółdzielni jest nie tylko zarządzanie zasobami, ale dbanie o to, by mieszkańcy mieli dostęp do imprez kulturalno-sportowych.

– Było naprawdę wspaniale – podsumowuje Jan Górski. – Dopisała pogoda, o którą się najbardziej obawialiśmy.

Patronat nad obchodami objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Zabawa trwała od godziny 9.00 do 17.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *