Dzień Dziecka na Osiedlu Młodych. Festyn z atrakcjami

 

Piękny prezent z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny zrobi świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa swoim najmłodszym mieszkańcom. I nie tylko.

Tak było rok temu

Dla dzieci z całej Świdnicy w dniu ich święta, 1 czerwca odbędzie się festyn zorganizowany przez świdnicką Spółdzielnię Mieszkaniową we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4, Młodzieżowym Domem Kultury, osiedlowymi przedszkolami i Świdnickim Ośrodkiem Kultury.

Pomysłodawcą imprezy jest radny Jan Górski. Do współudziału namówił nie tylko spółdzielnię i placówki oświatowe, ale także swoich kolegów z Rady Miejskiej, którzy startowali właśnie z tego terenu. W organizację włączyli się także radni – Marcin Paluszek, Janusz Szalkiewicz, Krzysztof Grudziński i Ryszard Kuc.

W ubiegłym roku dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy. W festynie z okazji Dnia Dziecka wzięło udział kilkaset osób – mówi Jan Górski i zachęca: – Wszystkich serdecznie zapraszam. Będzie dużo atrakcji. Wstęp wolny!

Zabawa przed Szkołą Podstawową nr 4 rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 10.00 Dniem Sportu, czyli blokiem rekreacyjno-sportowym. W zajęciach rekreacyjnych wezmą udział dzieci z osiedlowych przedszkoli: „Słoneczko” i „Bolek i Lolek” oraz z Przedszkola nr 15.

Od godz. 13.00 odbędą się Otwarte Zawody Pływackie z okazji 60. rocznicy utworzenia Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”. W międzyczasie w godzinach od 12.30 do 17.00 występy artystyczne pokażą dzieci i młodzież z MDK Świdnica, a także zaproszeni goście.

Całe osiedle z pewnością będzie rozbrzmiewało muzyką i radosnym śmiechem. Dla dzieci przygotowano zabawy, konkursy, pokazy. Będzie m.in. turniej szachowy, malowanie twarzy, konkurs modelarski itp.

Honorowy patronat nad obchodami objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Festyn na Osiedlu Młodych, 1 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy

PROGRAM:

10.00 – 13.30 – Dzień Sportu – blok rekreacyjno-sportowy dla SP 4

13.00 – 15.00 – Otwarte Zawody Pływackie

12.30 – 17.00 – występy artystyczne i atrakcje

Wstęp wolny

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *