Dzielimy się magicznymi słowami

Już od samego rana w klasie trzeciej wrzało, bo uczniowie i ich wychowawczyni spodziewali się wielkiej niespodzianki. Nie wiedzieli tylko, czego ona ma dotyczyć.

SAMSUNG CSC

Wszyscy byli bardzo podekscytowani, kiedy w klasie zjawiła się ich koleżanka Emilka z mamą , wnosząc do sali dwa wielkie pudła. Po przywitaniu się z dziećmi Emila oświadczyła, że dzisiaj w klasie będzie zorganizowany dzień magicznych słów. Okazało się, że w pudłach są przepyszne ciasteczka i babeczki, które Emilka upiekła z pomocą mamy. Zadaniem dzieci było poczęstowanie słodkościami całą społeczność szkolną, wypowiadając przy tym magiczne słowa: „proszę”, „dziękuję”, a także jeśli wymagała sytuacja – „przepraszam”. Trzecioklasiści spisali się na medal. W całej szkole rozbrzmiewały „magiczne słowa” i panował wesoły nastrój, bo słodycze poprawiają też humor.

Wybraliśmy to wydarzenie, ponieważ wyszło ono od naszej koleżanki z klasy, a nam wszystkim bardzo się podobało.
Wiemy, że coraz rzadziej na co dzień używamy „magicznych słów”, które wiele w życiu znaczą i potrafią dużo zdziałać. Obecnie zastępowane są obcojęzycznymi zwrotami, które nam wcale się nie podobają i właśnie ta inicjatywa przypomniała całej społeczności szkolnej, jak ważne w życiu są nasze polskie zwroty grzecznościowe.

Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach w składzie: Emilia Cybruch, Weronika Czupa, Damian Dec, Wiktoria Grabowska, Hanna Hercog, Maria Janik, Joanna Korpysa, Bartosz Kuc, Norbert Łużny, Anna Sowa, Dominik Sowa, Kacper Winnicki, Kacper Wojciechowski, Dawid Wojtanowski, Wojciech Żydek, której opiekunem jest Mirosława Kozak.

Dzielimy się magicznymi słowami 2

Dzielimy się magicznymi słowami 4

Dzielimy się magicznymi słowami 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *