Dzieje się na Pełcznicy

Drogi i chodniki, a do tego termomodernizacja budynków – ulica Zamkowa w Świebodzicach to przykład modelowej współpracy samorządu ze wspólnotami mieszkaniowymi. Miasto wykonało kompleksowy remont nawierzchni, a wspólnoty zadbały o estetykę, a przede wszystkim ocieplenie i dachy swoich budynków.

Nawierzchnie od numeru 6-20 a także odcinki chodnika w innych częściach Zamkowej, zostały wykonane kilka miesięcy temu, prace kosztowały ok. 250.000 zł i zostały w całości sfinansowane z budżetu miasta.

Obecnie ku końcowi mają się prace termomodernizacyjne, prowadzone przez spółkę Prefekt, która prowadzi je na 19 budynkach. Ulica wygląda po prostu modelowo.

– Wartość prac, które realizowane były w ramach dwóch projektów termomodernizacji, to 2,3 mln zł – mówi Waldemar Tomczak, prezes firmy Prefekt. – Cieszę się, że współwłaściciele podjęli pewne ryzyko, decydując się na tak dużą inwestycję. Dzięki bardzo dobrej współpracy z miastem i koordynacji działań prez burmistrza Bogdana Kożuchowicza w zakresie zarówno realizacji projektu, jak i  robót porządkujących przestrzeń krajobrazu, dziś obszar ulicy Zamkowej jest naprawdę piękną wizytówka Świebodzic – dodaje Tomczak.

W dzielnicy Pełcznica trwa obecnie wiele innych, oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Niedawno dokończone zostały prace na ul. Mikulicza, I etap – ok. 90.000 zł. W trakcie remontu jest ul. Długa, od wjazdu na Zamkową do ul. Wysokiej. Trwa także bardzo duża inwestycja – II etap modernizacji ul. Świerkowej – remont nawierzchni dróg i chodników. Wartość to 319.000 zł.

Wszystkie zadania finansowane są w budżetu miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *