Dziecięca barka radości (FOTO)

IMG 7261

IMG 7261Za nami przesłuchania konkursowe I Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka radości”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy. W ciągu dwóch dniu konkursowych na scenie świdnickiego teatru zaprezentowało się 400 uczestników z 28 przedszkoli i szkół podstawowych.

Za nami przesłuchania konkursowe I Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka radości”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy. W ciągu dwóch dniu konkursowych na scenie świdnickiego teatru zaprezentowało się 400 uczestników z 28 przedszkoli i szkół podstawowych.

IMG 1868

Przesłuchania odbyły się 4 i 5 maja w Świdnickim Ośrodku Kultury. Wykonawcy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: grupy taneczne oraz grupy wokalne. Podczas dwudniowych eliminacji jury przesłuchało aż 41 zgłoszonych zespołów.

Poniedziałkowe przesłuchania konkursowe to dziecięcy taniec i zabawa. Niezwykle ciekawe stroje, dumne miny i radość w sercach widoczne były podczas prezentacji wszystkich zespołów.

We wtorek przed jurorami zaprezentowali się wokaliści tworzący zespoły. Piosenki śpiewane przez dzieci tematycznie były bardzo różnorodne: od wiosny poprzez tango aż po zakupy!

Jury I Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka radości” pracowało w składzie: Joanna Chojnowska, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Agnieszka Szkuciak, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy, Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Dariusz Jaros, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy i Bartłomiej Górski, instruktor tańca ze Studia Artystycznego Katharsis w Świdnicy.

Koncert laureatów I Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka radości” już 15 maja o godz. 17.00 w Świdnickim Ośrodku Kultury. Koncert Galowy odbędzie się w ramach Dni Papieskich organizowanych corocznie w naszym mieście. Wstęp dla wszystkich chętnych bezpłatny.

Informacje dotyczące uczestników zaproszonych do udziału w Koncercie Galowym zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy www.sp-315.swidnica.pl oraz na profilu szkoły na Facebook’u.

źródło SP nr 315, oprac. bfg

{fcomment}

{gallery}galerie/150506barka{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *