Dzieciaki sadzeniaki

Sadzenie roślin to czynność powtarzana każdej wiosny przez ogrodników. Z okazji Dnia Ziemi – 22.04.2016 r. – w rolę „małych ogrodników” wcielili się również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.

Dzieciaki sadzeniaki 1

W tym dniu została przeprowadzona Akcja „Dzieciaki sadzeniaki”. Celem przedsięwzięcia było ukwiecenie budynków szkolnych. Akcja odbyła się dzięki współpracy z Leroy Merlin w Świdnicy. W sadzeniu roślin wzięło udział 140 uczniów z klas 0- IV, którzy pod czujnym okiem nauczycieli i pracowników szkoły obsadzili doniczki pelargoniami. Zadanie nie było trudne, ale wymagało dużego zaangażowania zarówno ze strony dzieci jak i ich opiekunów. Właściwa ilość ziemi i sadzonek, a potem podlewanie i dbanie o rośliny zaowocuje, mamy nadzieję, pięknym wyglądem naszej szkoły. Akcja sadzenia roślin okazała się dla uczniów pożytecznym i przyjemnym doświadczeniem. Uczestnicy po zakończeniu pracy, zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek, a w klasach otrzymali imienne dyplomy udziału w akcji „Dzieciaki sadzeniaki”.

Ależ to były pożyteczne zajęcia! Piękna pogoda sprzyjała temu byśmy zabawili się w ogrodników. Rośliny wymagają delikatności i specjalnego podejścia. Wspólnie z innymi uczniami udekorowaliśmy wiosennie oba budynki naszej szkoły. Teraz to już tylko czekamy, aby nasze pelargonie pięknie zakwitły.

Uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie w składzie: Ewa Antosiak, Julia Biegańska, Wiktor Głowacki, Kacper Głód, Monika Kość, Patryk Mac, Barbara Makowska, Wiktoria Makowska, Adrian Miklaszewski, Rozalia Nycz, Marcin Przybysz, Oliwia Psujek, Filip Rydz, Aleksander Szczepny, Marcin Śluczka, Julia Świątkowska, Martyna Trela, Marcin Wicko, Amelia Wiśniewska, Gracjan Wołowiec, której opiekunem jest Anna Madej.

Dzieciaki sadzeniaki 2

Dzieciaki sadzeniaki 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *