Dzieci nauczą się pływać

135 dzieci z sześciu świdnickich szkół podstawowych weźmie udział w finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, a realizowanym przez Dolnośląską Federacje Sportu programie nauki pływania „Umiem pływać”. Zajęcia będą odbywały się na pływalni ŚOSiR-u przy ulicy Równej w Świdnicy.

Program „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Liczba przyznanych grup w Świdnicy to 9 grup 15 osobowych – łącznie 135 osób. Placówki objęte programem to SP nr 1, 2, 6, 8, 105 oraz 315 (SP nr 4 nie weźmie udziału ze względu na posiadanie własnego basenu).

Zajęcia będą odbywały się na krytej pływalni Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Równej od marca do maja 2018 roku w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie x 10 wejść – łącznie 20 godzin lekcyjnych. We wrześniu planowana kontynuacja projektu.

1 thought on “Dzieci nauczą się pływać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *