Dzieci czekają na otwarcie [FOTO]

O jego obecności zdecydowało 260 tysięcy 788 głosów oddanych przez świdniczan. Mowa o placu zabaw ufundowanym przez Nivea, którego montaż właśnie się zakończył.

nivea6

Przez dwa miesiące mieszkańcy Świdnicy oddawali głosy w ramach plebiscytu na plac zabaw przy ul. Marcinkowskiego. Inwestycja na terenie przedszkola „Słoneczko” znalazła się w gronie dwudziestu zwycięzców majowej edycji konkursu. Oficjalne wyniki ogłoszono 1 czerwca. Już kilka dni później w Świdnicy pojawili się przedstawiciele-wykonawcy. Następnie rozpoczęła się wymiana dokumentów, map i procedura uzyskania potrzebnych zezwoleń.

– Koordynatorem tych działań był Urząd Miejski w Świdnicy, który pozostawał w kontakcie i z firmą Nivea i wykonawcą robót. Teraz czekamy na odbiory, drobne poprawki i za kilka tygodni miejsce zabaw zostanie oddane do użytku – mówi Małgorzata Anklewicz, dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16.

Choć plac znajduje się na terenie „Słoneczka” będzie ogólnodostępny.

– Obiekt będzie czynny w godzinach od 8.00 do 20.00. Dopiero wieczorem brama do przedszkola będzie zamykana – zapewnia dyrektor.

W sumie Nivea zbuduje w wyniku tegorocznej edycji konkursu place zabaw w 40 wsiach, miasteczkach i miastach Polski.

mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *