Działkowcy z dotacją

Rozstrzygnięto drugi w tym roku nabór wniosków o przyznanie dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych. 14 tysięcy złotych rozdysponowano wśród pięciu wnioskodawców. Dofinansowanie pomoże w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.

Dotację w wysokości 5500 zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Księcia Bolko” na przygotowanie terenu pod miejsca postojowe oraz remont ogrodzenia zewnętrznego. Członkowie ROD „Aster” otrzymane 3000 zł przeznaczą na wykonanie przyłącza instalacji elektrycznej. Dotacje w wysokości po 2000 zł pozwolą ROD ”Tulipan” na rekultywację terenu oraz wykonanie prac niezbędnych do uprzątnięcia terenu po rekultywacji, w tym niwelację powierzchni działek, a Stowarzyszeniu Ogrodowemu ROD „Pod Grzybem” na utworzenie podjazdu i zakup pojemników na wodę deszczową. 1500 zł członkowie ROD „Irys” wydatkują na wykonanie boksu na odpady segregowane oraz utwardzenie nawierzchni wraz z ogrodzeniem panelowym. – W związku z dużym zainteresowaniem świdnickich ogrodów działkowych pozyskaniem środków z dotacji celowej, tegoroczny budżet został zwiększony o dodatkowe 14 tysięcy złotych, co pozwoliło na ogłoszenie dodatkowego naboru wniosków. W naborze uzupełniającym 5 ogrodów działkowych otrzymało dotację na rozbudowę infrastruktury oraz prace modernizacyjne – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych.

Dotacje dla ogrodów działkowych przyznawane są w Świdnicy od czterech lat. W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 24 tysiące złotych – 10 tysięcy zł w pierwszym i 14 tysięcy zł w drugim naborze. Środki wspomagają corocznie m.in.: remonty czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych, zakupy urządzeń do prac ogrodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *