Działają już 70 lat

Okrągłą rocznicę istnienia świętuje Polski Związek Filatelistów, Koło nr 1 w Świebodzicach. W środę 10 października odbyło się sympozjum temu poświęcone.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, dyrektor MBP Małgorzata Grudzińska, Kierownik Poczty Polskiej w Świebodzicach Agnieszka Ludwinowska, prezes Termet SA Ryszard Satyła, i liczne grono członków Koła.

W ramach spotkania Zarząd Koła wręczył specjalne podziękowania oraz odznaczenia za wspieranie działań filatelistów. Otrzymali je w tym roku Łukasz Kwadrans i Elżbieta Krzan szefowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.
Natomiast burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Prezes Termetu Ryszard Satyła otrzymali jeszcze honorowe dyplomy w związku z otrzymaniem w roku ub. Medalu Rolanda Hilla.

Medale wręczali: Paweł Dziurzyński Prezes Koła Nr 1 oraz Tadeusz Gawlicki.

W ramach sympozjum odbyły się wykłady i dyskusje, a ciekawostką był zaprezentowany znaczek pocztowy, zaprojektowany wspólnie przez Pawła Dziurzyńskiego i Tadeusza Gawlickiego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Znaczek został wprowadzony do obiegu i można go obecnie kupić w punktach pocztowych całego kraju. Składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla obu panów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *