Dyrektor pogotowia – zasłużonym dla powiatu

sesjakulak

sesjakulakRyszard Kułak został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”. Ten zaszczytny tytuł długoletni dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu otrzymał za pełną zaangażowania i niezwykle oddaną pracę w tej jednostce, dla dobra mieszkańców Wałbrzycha i powiatu.

Ryszard Kułak został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”.Ten zaszczytny tytuł długoletni dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu otrzymał za pełną zaangażowania i niezwykle oddaną pracę w tej jednostce, dla dobra mieszkańców Wałbrzycha i powiatu.sesjakulak

Uroczystość związana z przekazaniem mu tego tytułu miała miejsce w siedzibie starostwa w ostatni piątek i była częścią porządku obrad XV sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Tytuł wręczał przewodniczący rady – Szymon Heretyk, który odczytał treść podjętej w grudniu w tej sprawie uchwały oraz jej uzasadnienie. Jako pierwszy przekazał też uhonorowanej podziękowania i gratulacje od siebie oraz mieszkańców całego powiatu.

Ryszard Kułak – to osoba doskonale przygotowana merytorycznie do wypełniania swoich obowiązków zawodowych. Ukończył Medyczne Studium Zawodowe oraz Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalności rehabilitacja lecznicza. Jest też absolwentem podyplomowego studium z zakresu zarządzania w służbie zdrowia, które ukończył w Akademii Ekonomicznej i Medycznej. Jego determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu oraz skuteczne wykorzystywanie unijnych i międzynarodowych programów pomocowych spowodowały, że wałbrzyska placówka od wielu lat jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz specjalistyczne środki transportu sanitarnego -ambulanse. Wdrażając przed laty pilotażowy program restrukturyzacji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego doprowadził do powstania Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu, które działa w wybranej przez niego formule po dzień dzisiejszy. Dziękując za tytuł Ryszard Kulak podkreślił, że a jego osiągnięcia to też wkład wszystkich jego współpracowników.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *