Dworzec nagrodzony za oświetlenie

dworzec

dworzecNa pierwszym miejscu w konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku, znalazł się świdnicki dworzec.

Na pierwszym miejscu w konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku, znalazł się świdnicki dworzec.

dworzec

 

Konkurs organizowany jest po raz XVII przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Jego celem jest promowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz mających wpływ na zwiększenie atrakcyjności i podkreślenie walorów miast i gmin lub poszczególnych obiektów architektonicznych. Komisja oceniała zgłoszenia również pod kątem zastosowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz osiągniętych oszczędności zużycia energii elektrycznej. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii urzędy miast, gmin, został Rzeszów za oświetlenie drogowe Alei Rejtana i ul. Lubelskiej oraz oświetlenie świąteczne miasta. Na pierwszym miejscu znalazł się Urząd Miejski w Świdnicy za oświetlenie i iluminację dworca kolejowego w związku z jego przebudową i rewitalizacją.

Cieszymy się, że po raz kolejny została doceniana nasza praca, tym bardziej, że przy okazji przykładamy się do promocji miasta. Jest tto wielka satysfakcja – komentuje Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta UM w Świdnicy.

– Wszystkie nagrodzone realizacje to przykład najlepszej inżynierskiej roboty, której mogą nam zazdrościć największe europejskie metropolie – ocenia Alicja Peczyńska, przewodnicząca Komisji Konkursowej.

Tegoroczna nagroda, jest już czwartą z kolei dla naszego miasta. Wcześniej otrzymaliśmy je za najładniej oświetloną iluminację Rynku, za oświetlenie świąteczne i oświetlenie ul. Łukowej.

Nagrody zostaną wręczone 25 marca podczas uroczystości w trakcie XXIII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2015 w Warszawie.

MM, foto: Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *