Dwa złota jadą do Świdnicy!

Trzy medale – dwa złote i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy Fighter Klub Kaczmarek&Grodowski Świdnica na zakończonych dzisiaj we Włoszech mistrzostwach Świata WKA. Na podium stanęli Patryk Szparniak i dwukrotnie weteran świdnickiej ekipy Arkadiusz Kaczmarek.

wojownicy
Szparniak wywalczył złoto w kategorii do 69 kg juniorów w formule light contact K1. Zwycięski pochód zwieńczyła popisowa walka w finale, w której świdniczanin pokonał 3:0 zawodnika z Włoch.
Kaczmarek został natomiast mistrzem zawodach taekwon-do weteranów 41-50 lat w light contact, a dodatkowo był trzeci w semi contact. Doświadczony wojownik wziął również udział w turnieju kick boxingu, ale nieznacznie przegrał z reprezentantem Anglii walkę o strefę medalową. Kaczmarek z dystansem podszedł do swojego sukcesu. – W półfinale taekwon-do light contact +84 kg miałem walczyć z Niemcem, ale ten nie wyszedł na matę. Dobrze, że ja wyszedłem, bo miałem kontuzję – dysk, coś z „krzyżem”. Stary już jestem – śmieje się Kaczmarek. Dodajmy, że w finale, mimo kontuzji, świdniczanin wygrał 2:1 z reprezentantem Italii.
Bez medalu wróci do Świdnicy ten, na którego liczono najbardziej. Piotr Jamro (67 kg juniorów) miał jednak olbrzymiego pecha, bo już w ćwierćfinale trafił na Ukraińca Dmytro Minesko. Po epickim pojedynku, w którym każdy z zawodników nieustannie parł do przodu sędziowie orzekli zwycięstwo rywala w stosunku 2:1.  Później rywal Jamro sięgnął po złote medale w aż trzech konkurencjach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *