Dwa rekordy w Świebodzicach

Świebodzice znów pobiły rekord zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki pracy wolontariuszy i hojności darczyńców i hojności mieszkańców udało się zebrać ponad 92 tysiące złotych. Podczas finału odbyła się także zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach. Zebrano ponad 17 litrów bezcennego leku  – najwięcej w ramach zbiórki krwi dla WOŚP na Dolnym Śląsku.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zgromadził, jak co roku, tłumy mieszkańców miasta, chcących wesprzeć orkiestrę, a przede wszystkim cel zbiórki, czyli wyrównanie szans leczenia noworodków. Już od godz. 10:00 rozpoczęło się wielkie granie – ruszył Moto WOŚP, czyli atrakcje motoryzacyjne: przejazdy motocyklami, quadami, off road taxi, nauka jazdy, w tym kontrolowanego poślizgu i wiele innych. Gościem specjalnym Moto WOŚP był Damian Rajczyk, utytułowany quadowiec, który przekazał na licytację swoje liczne trofea. Główne wydarzenia świebodzickiego finału odbywały się w hali OSiR sp.z o.o.: grały zespoły rockowe, odbywały się liczne kiermasze, można było postrzelać z łuku czy zagrać w hokeja. Na łasuchów czekały pyszne wypieki, przygotowane przez szkoły i organizacje. Przez cały czas trwania imprezy powstawał najdłuższy ogon latawca.

W tym roku Świebodzice były jednym z dziewięciu miast w Polsce, z których transmitowano na żywo orkiestrowe wydarzenia. Na antenie telewizji TVN, TVN24 i TTV można było zobaczyć to, co dzieje się w Świebodzicach: m. in. akcję pierwsza pomoc, start Moto WOŚP-u, czy Światełko do nieba, które transmitował TVN o godz. 20:00 na swojej głównej antenie. Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia była oczywiście licytacja darów od Przyjaciół WOŚP, która w tym roku miała wyjątkowo dużą frekwencję. Licytowano biżuterię, obrazy, gadżety Orkiestry a także vouchery, m. in. przekazany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza Dzień z Burmistrzem Miasta. – Dziękuję świebodziczanom, znów pokazaliśmy, jakim jesteśmy spaniałym miastem i jak wyjątkowi ludzie tu mieszkają, z wielkimi sercami, za co bardzo, bardzo dziękuję – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP. Podczas finału odbyła się także zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach. Zebrano ponad 17 litrów bezcennego leku. Deklarowana kwota zbiórki w Świebodzicach to 92 768,42 zł oraz około 1600 zł z licytacji prowadzonej jeszcze w Internecie. Rok temu zebrano ponad 76 tys. zł.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *