Dużo frajdy i moc atrakcji

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy trwają półkolonie. Dzieciaki świetnie się na nich bawią, rozwijają swoje pasje i kształtują talenty. Nie ma nudy!

Wraz z rozpoczęciem wakacji wystartowały półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

W lipcu organizatorzy półkolonii, czyli MDK, zaplanowali szereg wakacyjnych atrakcji. Wśród nich nie brakowało wyjazdów, wycieczek krajoznawczych, warsztatów tematycznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, gier edukacyjnych i konkurencji rekreacyjno-sportowych.

Od 2 lipca w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy rozpoczął się II turnus półkolonii. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, a także konkurencjach rekreacyjnych i sportowych. Pod koniec każdego z dnia oczekiwał ich obiad w Hotelu Sportowym. W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach animacyjnych, ceramicznych i modelarskich. Doskonalili swoje zdolności przy tym dobrze się bawiąc pod czujnym okiem opiekunów Wioletty Ziobrowskiej, Elżbiety Tarnowskiej i Mateusza Grzelaka.

We wtorek nasi podopieczni pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie basenu, gdzie uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział. W środę na terenie MDK odbył się dzień zabaw. Uczestnicy półkolonii brali także udział w zabawnej i ciekawej lekcji z robotyki. Najmłodsi świdniczanie mieli okazję nauczyć się jak działają roboty i się przy okazji nimi się pobawić. Brali także udział w grze miejskiej „Zostań Odkrywcą Świdnicy”. W czwartek ze względu na wspaniałe warunki atmosferyczne pojechali zdobyć Górę Borową. Wejście na sam szczyt był stromy i trudny, jednakże udało się go zdobyć. Natomiast w piątek została przeprowadzona na OSIR-ze olimpiada sportowa dla uczestników. Na sam koniec wszyscy dostali dyplomy oraz upominki.

Było niezmiernie miło was gościć lecz nie możemy już się doczekać następnego turnusu, który odbędzie się 9 lipca, ponieważ przyjdą następni wspaniali uczestnicy. Jeszcze posiadamy wolne miejsca IV turnus. Serdecznie zapraszamy – dodają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *