DUETY – w piątek finał i spotkanie z artystami

W imieniu organizatorów Programu Rezydencji Artystycznych Duety: Fundacji Teatr Bezdomny oraz A-I-R WRO serdecznie zapraszamy na finał projektu, który odbędzie się w piatek, 27 listopada o godzinie 16.00 w piwnicy Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych na ul. Długiej 33 w Świdnicy.

Czym są DUETY? Wymianą, konfrontacją, eksperymentem, spotkaniem. Współpracą dwojga ludzi i dwóch dziedzin sztuki. Działaniem kogoś „stąd” i kogoś „spoza”. To dzielenie się inspiracjami i przestrzenią twórczą. Celem projektu jest pokazanie wpływu sztuki, traktowanej szerzej niż tylko dość wąsko i pobieżnie rozumiany street art, na kształtowanie przestrzeni i wizerunku miasta.

Do zaaranżowanych, tytułowych DUETÓW zaproszono sześcioro artystów: – Karolina Wycisk (Żarów) i Maciej Hanusek (Racibórz) – Sławomir Jeśko Slime (Świdnica) i Marek Straszak i Agata Elsner (Poznań) – Łukasz Palkiewicz Szatt (Poznań) i Przemysław Matejko (Świdnica). Dano w ten sposób artystom możliwość znalezienia wspólnego języka na styku dziedzin, w których tworzą oraz przyjrzenia się procesowi twórczemu zarówno w kontekście przestrzeni, jak i korespondowania ze sobą różnych stylistyk, wrażliwości i twórczego potencjału, jaki takie spotkania mogą wyzwolić.

W listopadzie 2015 roku artyści spotkali się, by pracować wspólnie w Świdnicy. Podczas finałowego spotkania – 27.11.2015 r., zaprezentowane zostaną relacje z przebiegu rezydencji oraz ich efekty, odbędzie się również dyskusja z udziałem artystów.

Program rezydencji artystycznych DUETY jest realizowany przez Fundację Teatr Bezdomny oraz Biuro Festiwalowe Impart // Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016- partnera projektu w ramach programu Artist- in Residence [A-I-R Wro ] dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami projektu są Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Sudeckie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *