Drugie na Dolnym Śląsku

Pozostał mały niedosyt, ale to i tak sukces. Drużyna siatkarek z działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych V LO w Świdnicy wywalczyła tytuł wicemistrza dolnośląskiej Licealiady.

ekonomik

Finał z udziałem czterech najlepszych szkół w poniedziałek, 18 stycznia odbył się w hali na osiedlu Zawiszów. W drodze do czwórki najlepszych drużyn regionu świdnickie dziewczęta trenowane przez Wojciecha Ząbka musiały przebrnąć etap miejski, powiatowy i strefowy. Obok V LO w turnieju finałowym wystąpiło I LO z Jawora, ZS nr 22 z Wrocławia i ZSP z Lubania.

W półfinale świdniczanki gładko pokonały 2:0 drużynę z Jawora, ale w finale okazały się nieznacznie słabsze od dziewcząt z Wrocławia. Przyjezdne wygrały 2:0 (13, 23). Trzecie miejsce zajęła drużyna z Jawora. – Zespół z Wrocławia oparty był na zawodniczkach z drużyny Młodej Ligi i juniorek Impela. W lidze wygraliśmy z nim tylko jednego seta. Tutaj to się nie udało, chociaż blisko zwycięstwa było w drugim secie. Zadecydowały niuanse i większa siła rażenia w ataku wrocławianek – mówi trener Wojciech Ząbek.

Najlepszą zawodniczką V LO uznano Natalię Gezellę. Oprócz niej zagrały: Julita Rafałko, Paulina Jewiarz, Marta Mielnik, Aleksandra Sowa, Julia Graczyk, Kornelia Grzelka, Paulina Szymańska, Paulina Kalinowska, Martyna Kulig, Ewelina Pawelska, Paulina Pawelska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *