Drugi przetarg na odbudowę altany

Miasto Świdnica ponownie ogłasza przetarg, który wyłonić ma przyszłego wykonawcę, który zajmie się odbudową zabytkowej altany stanowiącej centralny punkt Parku Młodzieżowego oraz dwóch fontann w jej okolicy. Na realizację zadania magistrat zamierza przeznaczyć 2,2 mln zł.

Pierwszy ogłoszony przez Miasto Świdnica przetarg został unieważniony ze względu na przekroczenie kwoty zarezerwowanej na realizację inwestycji przez oferentów. W sumie dwie firmy zgłosiły chęć realizacji tego zadania. Pierwszą był Zakład Ogólnobudowlany Remeco, który zaproponował wykonanie prac za ponad 3 mln 13 tys. zł, drugą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Stańczyk”, które gotowe było zająć się odbudową za ponad 4 mln 960 tys. zł.  .  Ze względu na duże wahania cen materiałów na rynku budowlanym władze miasta nie wykluczają możliwości dofinansowania tego zadania o dodatkowe środki.

Projekt przewiduje odbudowę tarasu widokowego wraz z altaną, fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu, a także przebudową fontanny wolnostojącej. Przewidziano również montaż oświetlenia, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a”, które uzyskało wszelkie niezbędne zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Świdnicy pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 8 milionów złotych na przebudowę Teatru Miejskiego, odbudowę tarasu widokowego w Parku Młodzieżowym oraz rewitalizację zabytkowej części bloku śródrynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *