Druga porażka siatkarek Polonii

Nie udało się w sobotę, nie udało się w niedzielę. Siatkarki Polonii Świdnica nie wykorzystały atutu własnego parkietu i dwukrotnie uległy AZS Uni Opole w drugiej rundzie play-off. W rywalizacji do trzech wygranych przegrywają 0:2. Teraz oba zespoły przeniosą się do Opola. Co ważne, nawet przegrana nie eliminuje świdniczanek z dalszej walki o awans do I ligi.

MKS Polonia Świdnica – ECO AZS Uni Opole 0:3 (-23, -23, -14)

MKS Polonia: Woźniak, Małodobra, Gezella, Druciak, Krusiewicz, Tomaszewska, Adamek (Libero) oraz Dynowska, Baran, Nowak, Szymańska (2 libero)

W fazie zasadniczej świdniczanki jako jedyne w lidze dwa razy pokonały AZS Uni Opole. Teraz rywalki wzięły srogi rewanż. W sobotę przyjezdne wygrały 3:1. W niedzielę świdniczanki przegrały 0:3. Dwa pierwsze sety były bardzo zacięte i mogły, a nawet powinny paść łupem Polonii. Niestety podopieczne Marka Olczyka nie przekuły na wygraną prowadzenie 20:18 w pierwszej i 8:2 oraz 10:5 w drugiej partii. W trzeciej odsłonie rozpędzone rywalki wygrały bardzo wysoko.

Trzeci i ewentualnie czwarty mecz zaplanowano w Opolu już we wtorek i środę, 4 i 5 kwietnia (nietypowy termin wynika z udziału opolanek w finałach Akademickich Mistrzostw Polski). Jeśli konieczne będzie rozegranie piątego meczu, to gospodarze znów będzie Polonia, a Polski Związek Piłki Siatkowej wyznaczył obligatoryjny termin na środę, 12 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *