Droga rowerowa połączyła 3 sołectwa (FOTO)

2,4 km tyle dokładnie ma pierwsza w gminie Świdnica nowa droga rowerowa łącząca 3 sołectwa: Zawiszów, Sulisławice, Wiśniowa i miasto Świdnica. Już niebawem nowa trasa może łączyć się z siecią dróg rowerowych w gminie Jaworzyna Śląska i w gminie Żarów.

Droga w całości wykonana została z mieszanki mineralno-bitumicznej. Od wyremontowanej jezdni została oddzielona w sposób trwały pasem zieleni oraz nawierzchnią z kostki betonowej w terenach zabudowanych. Inwestycji towarzyszyła przebudowa i budowa zatok autobusowych oraz montaż nowych wiat przystankowych. Budowa drogi jest pierwszym zadaniem realizowanym w ramach projektu zmierzającego do ograniczenia niskiej emisji w obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej.

11 lipca 2018 zakończyliśmy budowę drogi rowerowej na odcinku Wiśniowa – miasto Świdnica. Jest to pierwszy etap większego zadania realizowanego na terenie Gminy w ramach projektu zmierzającego do ograniczenia niskiej emisji w obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej. Następnym etapem projektu będzie wymiana oświetlenia na oprawy energooszczędne typu LED w części miejscowości z terenu naszej gminy.Droga o łącznej długości blisko 2,5 km została wykonana z nawierzchni asfaltowej o szerokość 2 metrów i jest przeznaczona dla ruch dwukierunkowego rowerzystów. Ponadto w ramach zadania przebudowano 5 zatok autobusowych, które wyposażono w nowe wiaty przystankowe. Głównym wykonawca robót była firma BUDIMEX S.A. z siedzibą w Warszawie.  Dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość podczas budowy, bowiem nasze zadanie inwestycyjne realizowaliśmy pomiędzy 12 września 2017 r. a 11 lipca br. To sporo czasu, ale z pewnością teraz każdy doceni walory użytkowe nowej drogi rowerowej. Przede wszystkim możliwość bezpiecznego poruszanie się rowerem, porównując wcześniejsze rozwiązania dla rowerzystów – podkreślała wójt Teresa Mazurek.

Wartość wykonanych prac wyniosła 1,6 mln zł. Projekt w 85%  kosztów kwalifikowanych został współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego pozyskanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *