Dramat na deskach teatru [FOTO]

a

Wystawiają spektakle na całym świecie. Tym razem wystąpili w Świdnicy. Słynna, amerykańska grupa baletowa Ballet Magnificat, 23 maja zachwyciła publiczność teatru miejskiego.

Wystawiają spektakle na całym świecie. Tym razem wystąpili w Świdnicy. Słynna, amerykańska grupa baletowa Ballet Magnificat, 23 maja zachwyciła publiczność teatru miejskiego.

 

Magnificat od 29 lat wystawia spektakle na całym świecie. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi. Świdnicka publiczność wzruszona pięknem sztuki, nagrodziła jej aktorów-tancerzy owacjami na stojąco

 

Prawdziwą, tragiczną historię zakończoną świadectwem wielkiego miłosierdzia, przedstawili tancerze w spektaklu „Bezpieczna Kryjówka”. Za pomocą dramatu, bólu, ale też radości i wiary przybliżono przewodnie hasło „Nadzieja pośród cierpienia”. Wzruszający dramat mówił o tym, jak bezpieczną kryjówkę w czasach wojennych, holenderska rodzina ten Boom, zapewniała prześladowanym Żydom. Schronienie przed hitlerowską zagładą w domu sióstr ten Boom, znalazło kilkanaście osób. Niestety im samym, nie udało się im uniknąć wywiezienia do obozu koncentracyjnego, z którego tylko jedna cudem przeżyła i została zwolniona. Kobieta mocno wierzyła, że jej los od początku był w rękach Boga. Kiedy po latach spotkała się twarzą w twarz z odpowiedzialnym za śmierć jej bliskich obozowym strażnikiem, a ten poprosił o wybaczenie, kobieta przepełniona goryczą, bólem i nienawiścią, zdobyła się na ten pełen miłosierdzia krok. To zmieniło jej życie. Po ostatnie jego dni jeździła po świecie jako ambasadorka nadziei świadcząc o bożej miłości. Według grupy baletowej bezpieczną kryjówką dla nas wszystkich jest Jezus Chrystus, u jakiego możemy znaleźć schronienie.

Organizatorami wydarzenia były Świdnicki Ośrodek Kultury i Kościół Zielonoświątkowy w Świdnicy.

 

MM, foto: Wiktor Bąkiewicz i MM

 

 

{gallery}galerie/150523balet{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *